«در جستجوی دُری» رکورد سینمای آمریکا را شکست

«در جستجوی دُری» رکورد سینمای آمریکا را شکستReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 20Rating:

هنردستان: «در جستجوی دُری» با فروش 136 میلیون دلاری رکور فروش آغازین فیلم‌های انیمیشن تاریخ سینمای آمریکا جابه‌جا کرد.

به گزارش هنردستان به نقل از ایسنا؛ هالیوود ریپورتر گزارش کرد که انیمیشن جدید «در جستجوی دُری» محصول استودیو پیکسار کمپانی دیزنی که دنباله انیمیشن معروف «درجستجوی نمو»‌ است در اولین هفته نمایش در سینماهای آمریکا در ببیش از 4300 سالن سینما به روی پرده رفت و به فروش چشمگیر  136/2 میلیون دلار دست یافت.

در جستجوی دری

«در جستجوی دُری» همچنین با ثبت فروش  136/2  میلیون دلاری در اولین هفته اکران به عنوان تنها انیمیشن در فهرست 20 فیلم پرفروش تاریخ سینمای آمریکا  در هفته آغازین نمایش قرار گرفت.

 این انیمیشن در بازارهای خارجی نیز نمایش موفقی داشت و در 29 کشوری که به روی پرده  رفت، فروش 50 میلیون دلاری را رقم زد تا در اولین هفته اکران به فروش جهانی 186/2 میلیون دلار دست یافته باشد.

 رکورد  فروش آغازین یک انیمیشن در سینماهای آمریکا پیش از این در اختیار قسمت سوم مجموعه «شرک» بود که در سال 2007  فروش آغازین  121/6 میلیون  دلاری را تجربه کرده بود و رکورد فورش آغازین محصولات پیکسار نیز  با 110 میلیون دلار  در اختیار «داستان اسباب بازی 3» ( 2010) بود.

انیمشین «در جستجوی دُری» که درجه سینمایی A گرفته است، فیلمی است که با توجه به عملکرد  ضعیف دنباله‌های سینمایی برای گیشه تابستانی هالیوود ضروری بود و به خوبی  قدرت خانواده‌ها در ایجاد فروش خوب آثار سینمایی را نشان داد، بطوری که 65 درصد از مخاطبان این انیمیشن در هفته اول نمایش خانواده‌ها بودند، 26 درصد ازمخاطبان  را بزرگسالان و همچنین 9 درصد را نوجوانان تشکیل می‌دادند.

«دیو هولیس» مدیر توزیع داخلی کمپانی دیزنی در این باره گفت: فاصله 13 ساله بین اکران قسمت اول و دوم این انیمیشن  موجب شده افراد اشتیاق زیادی برای تماشای قسمت دوم آن داشته باشند. این هفدهمین محصول پیاپی از استودیو انیمیشن سازی پیکسار است که درجه سینمایی Aمی‌گیرد.

انیمیشن «در جستجوی دُری» روز جمعه و در اولین روز نمایش 55/2 میلیون دلار فروخت و رکور فروش یک روزه انیمیشن‌ها را نیز از «شرک3»  پس گرفت که در سال 2007  در اولین روز نمایش 47 میلیون دلار فروخته بود.

در انیمیشن «در جستجوی دُری» که به کارگردانی «اندرو استانتون»‌و «آنگس مک‌لین» در استودیو پیکسار کمپانی دیزنی ساخته شده است، «آلن دی جنوس» و «البرت بورکس» صداپیشگی شخصیت‌های  اصلی را بر عهده دارند.

انیمیشن «در جستجوی نمو» در سال 2003 میلادی در نهایت موفق به ثبت فروش بالغ بر 936 میلیون دلار درگیشه جهانی شد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?