سهراب پورناظری «نیشتیمان 2» را در فرانسه اجرا می‌کند/ ضبط اثری مشترک با «آنتونیو ری» در اسپانیا

سهراب پورناظری «نیشتیمان 2» را در فرانسه اجرا می‌کند/ ضبط اثری مشترک با «آنتونیو ری» در اسپانیاReviewed by آزیتا لاجوردی on May 16Rating:

هنردستان: سهراب پورناظری، پروژه‌ «نیشتیمان 2» را در کشور فرانسه به اجرا در می‌آورد و این در حالی است که بعد از آن، برای ضبطِ اثری همراه با «آنتونیو ری» به اسپانیا خواهد رفت.

13950227000375_PhotoA

به گزارش هنردستان به نقل از فارس،‌ «نیشتمان 2» مجموعه‌ای از نغمات مناطق کردنشین است که «سهراب پورناظری» بخشی از آنها را گردآوری و تنظیم و بخشی دیگر را آهنگسازی کرده است. این اثر سالِ گذشته در ایران و اروپا ضبط شد و حالا «فرانسه» اولین کشوری است که میزبانِ تور کنسرت‌های جهانی این پروژه است.

در این کنسرت‌ها «سهراب پورناظری» خود نوازندگی تنبور و کمانچه را برعهده دارد و علاوه بر او مهیار طریحی (سنتور و سنتورباس)، آیین مشکاتیان (سازهای کوبه‌ای) و حسین ذهاوی (پرکاشن) می‌نوازند، ضمن آنکه اجرای قطعات این برنامه را «دنیا کمالی» برعهده دارد. این پروژه به تهیه‌کنندگی کمپانی فرانسوی «آکورد کرایسز» پیش از این نیز در سراسر اروپا منتشر شده بود.

علاوه بر آن، این آهنگسازِ، بعد از اجرای کنسرت‌هایش در فرانسه، برای ضبط اثری همراه با «آنتونیو ری» به اسپانیا سفر خواهد کرد. بخشی از این اثر، بداهه‌نوازی این دو هنرمند است و در بخش دیگر قطعاتی بر اساس موسیقی فلامنکو و موسیقی ایرانی اجرا خواهد شد.

پورناظری و ری، پیش از این در سی‌ویکمین جشنواره‌ی موسیقی فجر به اجرای برنامه‌ای پرداخته بودند که در دو بخش اجرا شد. در بخش اول، موسیقی ایرانی اجرا شد و در بخش دوم موسیقی ایرانی و فلامنکو. «آنتونیو ری» هم‌اکنون اکنون یکی از چهره های شناخته شده موسیقی فلامنکو است و نوازندگی‌اش از تکنیکی بالایی برخوردار است.

بر اساس این گزارش، «سهراب پورناظری»، پروژه‌ «نیشتیمان 2» را در تئاتر شهر «سنت مالو» و فستیوال موزیک اگونای شهر «پو» کشور فرانسه به اجرا در می‌آورد و این در حالی است که بعد از آن، برای ضبطِ اثری همراه با «آنتونیو ری» به اسپانیا خواهد رفت تا بعد از آن تور کنسرت‌های مشترکشان را در اروپا و ایران اجرا کنند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?