سوئیس انیمیشن «زندگی من به عنوان یک کدو سبز» را به اسکار فرستاد

سوئیس انیمیشن «زندگی من به عنوان یک کدو سبز» را به اسکار فرستادReviewed by Khademi on Aug 7Rating:

هنردستان: سینمای سوئیس انیمیشن «زندگی من به عنوان یک کدو سبز» را به عنوان نماینده خود در بخش بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار 2017 انتخاب کرد.

به گزارش هنردستان؛ورایتی نوشت: «زندگی من به عنوان یک دو سبز» به اولین ساخته «کلود باراس» که امسال نماینده سینمای سوئیس در هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار خواهد بود، پیش از این نمایش موفقی در بخش دو هفته کارگردانان جشنواره فیلم کن داشته و همچنین جایزه کریستال بهترین انیمیشن و همچنین فیلم منتخب تماشاگران در چهلمین دوره جشنواره بین المللی انیمیشن «انسی» در کشور فرانسه را نیز کسب کرده است.

انیمیشن «زندگی من به عنوان یک کدو سبز»

این انیمیشن که با فیلمنامه‌ای از «سلین شیاما» و بر اساس رمان «کدو سبز» ساخته شده درباره پسر یتیمی است که در تلاش است به زندگی در یک خانه گروهی و مشترک عادت کند.

سینمای سوئیس دو بار در سال‌های 1984 و 1990 موفق به کسب عنوان بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار شده است.

در شاخه مهم بهترین فیلم خارجی (غیرانگلیسی) جوایز سینمایی اسکار، آخرین فرصت برای ارائه آثار از سوی کشورهای مختلف و سینماگران تاریخ سوم اکتبر 2016 (12 مهر) اعلام شده است.

فهرست اولیه 9 فیلم خارجی در جوایز اسکار 2016 روز 17 ژانویه اعلام می‌شود و پنج نامزد نهایی نیز روز 24 ژانویه معرفی می‌شوند.

مراسم اعطای جوایز هشتادو نهمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز 26 فوریه 2017 (یکشنبه 8 اسفندماه) در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار می‌شود و قرار است این رویداد سینمایی در بیش از 225 کشور جهان به صورت زنده به روی آنتن برود.

 

منبع: ایسنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?