با حمایت بنیاد سعدی
سومین همایش زبان شناسی و آموزش زبان فارسی برگزار می شود

سومین همایش زبان شناسی و آموزش زبان فارسی برگزار می شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Sep 21Rating:

هنردستان: سومین همایش زبان شناسی و آموزش زبان فارسی همراه با تجلیل از نیم قرن تلاش علمی مهدی مشکوة الدینی، 11 و 12 اسفند ماه سال جاری با حمایت بنیاد سعدی، در دانشکده ی ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، سومین همایش زبان شناسی و آموزش زبان فارسی، دارای دو محور اصلی زبان شناسی نظری و کاربردی و آموزش زبان و ادب فارسی است که هر کدام را بخش های مختلفی در بر می گیرد.
محور زبان شناسی نظری و کاربردی، از آواشناسی، واج شناسی، صرف و نحو، رده شناسی زبان، معنی شناسی، زبان شناسی تاریخی – تطبیقی، کاربردشناسی زبان و تحلیل گفتمان، زبان شناسی رایانه یی و پیکره، نشانه شناسی، زبان شناسی و ترجمه، جامعه شناسی زبان، عصب شناسی زبان، یادگیری و آموزش زبان های خارجی، زبان شناسی شناختی، فرهنگ نگاری، گویش شناسی و زبان شناسی قرآن، تشکیل شده است.
محور کاربردی و آموزش زبان و ادب فارسی نیز شامل آسیب شناسی روش های تدریس و ارزشیابی زبان فارسی، تهیه و تدوین مواد آموزشی زبان فارسی، چالش های جهانی سازی زبان فارسی؛ و زبان فارسی و رایانه است.
علاقه مندان برای شرکت در این همایش می توانند چکیده ی مقاله ی خود را را تا 15 مهرماه؛ و اصل مقاله را تا 30 آبان سال جاری به دبیرخانه ی همایش زبان شناسی و آموزش زبان فارسی، به نشانی مشهد، میدان آزادی، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشکده ی ادبیات و علوم انسانی ارسال کنند.
همچنین نشانی http://lingconf3.um.ac.ir و پست الکترونیکی [email protected] برای سومین همایش زبان شناسی و آموزش زبان فارسی راه اندازی شده است.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

17 − 4 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?