در ادامه رویداد هنری «بهارستان»؛
سیاووش در خیابان کریم‌خان به آتش کشیده شد

سیاووش در خیابان کریم‌خان به آتش کشیده شدReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 10Rating:

هنردستان: خیابان کریم‌خان زند شاهد به آتش کشیده شدن سیاووش شد.

به گزارش هنردستان به نقل از هنرآنلاین رویداد «بهارستان» به مناسبت ایام سال نو آثار متعددی را از آثار گرافیکی و نقاشی تا آثار حجمی و هنرهای محیطی را به همت هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی به سطح شهر آورد. در بخش نقاشی دیواری این رویداد هنری در زیر پل کریم‌خان زند نقاشی با الهام از روایت‌ها شاهنامه خلق شده است که این روزها نظر عابران بسیاری را به خود جلب می‌کند. صحنه برون شدن سیاووش از آتش، رستم و رخش، صحنه دیدار خسرو و شیرین و…. در این دیوارنگاره به همت علیرضا جدی بر دیواری در خیابان کریم‌خان نقش بسته است.

این هنرمند نقاش، مدرس و عضو هیات علمی دانشگاه درباره این اثر گفت: سازمان زیباسازی شهر تهران در بخش نقاشی‌ دیواری سالانه “بهارستان” از هنرمندان خواست به طرح‌های خود نمود شهری دهند تا افرادی که کمتر به گالری‌ها می‌روند نیز بتوانند از طرح‌هایی که نوع نگاه عام‌تری دارند بهره ببرند.

این هنرمند نقاش درباره اثر خود، در سالانه هنرهای شهری بهار تهران گفت: در این اثر از نسخ قدیمی و تصاویر شاهنامه به علاوه جنس طراحی و فضای ذهنی و تخیلی خودم استفاده و آن را با فضای نگارگری هم سنخ کردم.

وی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح‌ها بر دیوارهای شهر تاثیر مثبتی در روحیه شهروندان دارد، اضافه کرد: جنس کارهایی که امروزه انجام می‌شود با تعاریف پیشین از نقاشی دیواری متفاوت است؛ اینکه هنرمند بتواند به طرحش نمود شهری بدهد باعث می شود مردم عادی نیز از مشاهده اثر لذت ببرند.

لازم به یادآوری است، رویداد هنری “بهارستان” (سالانه هنرهای شهری بهار تهران) در بخش‌های مجسمه، هنرهای محیطی، گرافیک، نقاشی دیواری و تخم‌مرغ‌های نوروزی همزمان با ایام نوروز ۱۳۹۵ در تهران برگزار ‌شد و تا پایان فروردین ماه ادامه دارد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?