در مراسم نهمین شب منتقدان و نویسندگان اظهار شد؛
سیروس الوند: غفلت منتقدان باعث نابودی سینمای هنر و تجربه می‌شود

سیروس الوند: غفلت منتقدان باعث نابودی سینمای هنر و تجربه می‌شودReviewed by مصطفی زبرجد on Nov 2Rating:

هنردستان:مراسم تقدیر از سالها فعالیت سینمایی سیروس الوند در سالن بهنام محمدی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار هنردستان مراسم تقدیر از سیروس الوند در شب انجمن نویسندگان و منتقدان سینمای ایران با حضورعلیرضا داودنژاد، فریدون جیرانی، جواد طوسی و محسن سیف روی صحنه انجام شد. داودنژاد با بیان اینکه صحبت کردن از الوند یعنی صحبت کردن از سینمای حرفه‌ای و همچنین حرفه‌ای سینمای ایران، به نحوه آشنایی خود با این کارگردان شناخته شده سینمای ایران اشاره کرد.
وی یادآور شد: تنها اهل تحقیق و همچنین با سابقه‌های سینما می‌دانند که در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، نسل سیروس الوند و ما در سینما چه وضعیتی داشتیم. سینما از پلاتوها خارج شده بود، شرایط سیاسی و تورم بالا و همچنین رقابت سنگین با فیلم‌های خارجی که هر روز به راحتی وارد سینماهای ایران می‌شدند، عرصه را سخت کرده بود. سیروس الوند در آن سرشار از ایده‌های تازه بود.سیروس الوند

این کارگردان سینمای ایران، سیروس الوند را کارگردانی دانست که در صنعت سینما، سینمای پیشرو و سینمای تجاری تأثیرگذار بوده و روی پای خود ایستاده است.

داودنژاد متذکر شد: اگر بخواهیم بخش خصوصی خوبی داشته باشیم باید با حرفه‌ای های سینما ارتباط خوبی داشته باشیم.

در ادامه جواد طوسی منتقد با سابقه سینما نیز اهمیت به خانواده به عنوان یک رکن اساسی، نوشته‌های تأثیرگذار درباره سینما و اهمیت به هویت ایرانی بدون ذره‌ای تظاهر را از جمله ویژگی‌های بارز سیروس الوند ذکر کرد.

وی اظهار کرد: بازگشت سرمایه در فیلم‌های الوند به خوبی اتفاق افتاده است و در انتظار تداوم همیشه سیروس الوند هستم که مستلزم شروع به کار مجدد بخش خصوصی است.

فریدون جیرانی نیز مروری بر فعالیت‌های سیروس الوند از زمان فعالیت‌اش در زمینه نگارش در مجلات سینمایی داشت و گفت: او در ۱۷ سالگی نقدی بر فیلم «جوانان زیر آفتاب» نوشت و نقد مفصلی در ۷ قسمت در مجله «فیلم هنر» بر فیلم «قیصر» منتشر کرد.نهمین شب منتقدین و نویسندگان سینمای ایران

وی تأکید کرد: سیروس الوند پس از انقلاب یکی از موفق‌ترین‌های سینمای ایران است. اینکه بتوان ۴ دهه در جریان اصلی سینما ماند کار سختی است ولی الوند هم ماند و هم خوب ماند.
سیروس الوند بعد از حضور خود در صحنه بیان کرد: من با ورود جوان‌ها و آمدن گروه هنر و تجربه موافق هستم اما نگرانی من این است که آن‌ها به اشتباه وارد جریان سینما نشوند. در این زمینه امیدم به منتقدان عزیز است که سمت و سویی درست به سینما و ورود افراد دهند.

وی در ادامه صحبت‌های خود گفت: کاراکتر مورد علاقه من در وادی سینما فریدون جیرانی است،او از باسوادترین‌های سینمای ایران است که باید به وی افتخار کرد.

 

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

3 × چهار =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?