ابوالحسن داوودی:
سینمای ایران گنجشک روزی است/ با نهایت درد سر فیلم می‌سازیم

سینمای ایران گنجشک روزی است/ با نهایت درد سر فیلم می‌سازیمReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 19Rating:
هنردستان: کارگردان باسابقه سینما به نبود مدیریت به معنای واقعی در سینمای ایران اشاره کرد.
به گزارش هنردستان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ ابوالحسن داوودی کارگردان سینما،در خصوص نبود مدیریت واقعی در سینما و عواقب آن گفت: به جز معدود تهیه‌کننده‌هایی که معنی واقعی این کلمه را سرلوحه کار خود قرار دادند، شاهد گستردگی این افراد در حوزه سینما بخصوص بخش مدیریت نیستیم.
ابوالحسن داوودی
وی افزود: سینمای ایران گنجشک روزی و چریکی است و شاهد مدیریت به معنای واقعی در آن نیستیم تا بتوان از طریق آن تولیدات را در طول یک سال و یا چند سال مانند سینماهای صنعتی و صاحب سبک دنیا برنامه‌ریزی کرد. از طرفی شرایط سینما به هیچ بند است؛ یعنی با نهایت دردسر فیلم می‌سازیم اما به یکباره توقیف می‌شود، دادستانی ورود پیدا می‌کند و یا ارشاد توان ندارد به پای آن بایستد. خلاصه هیچ دیواری کوتاه‌تر از دیوار  سینما نیست. پس پرداختن به دیگر مشکلات و معایب کار بیهوده خواهد بود.
کارگردان «رخ دیوانه» اضافه کرد: هرجایی که سینما تبدیل به سینمایی ترسیده، گنجشک روزی و چریکی شود، دیگر مسائل و مشکلات زیرمجموعه آن قرار می گیرد و نمی‌توان به آن پرداخت؛ در نتیجه شما در سینمایی می‌توانید برنامه‌ریزی کنید که بتواند سرپای خودش بایستد، دایره امنیت جدی داشته باشد، سلیقه‌ای نباشد و با آمدن دولت‌ها شرایطش تغییر نکند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?