محمدعلی طالبی:
سینمای کودک مهجور واقع شده است

سینمای کودک مهجور واقع شده استReviewed by Khademi on Aug 22Rating:
هنردستان: محمد علی طالبی ضمن گلایه از وضعیت سینمای کودک گفت که آخر یک روزی سینمایی می‌سازم تا فیلم‌های کودک خودم و همکارانم را در آن به نمایش بگذارم.

 هنردستان؛ محمد علی طالبی کارگردان سینما  درباره آخرین وضعیت فیلم سینمایی «پایان رویاها» گفت: در حال حاضر صداگذاری و اصلاح رنگ این فیلم سینمایی در حال انجام است البته همزمان موسیقی فیلم هم توسط سیاوش طالبی در کشور اتریش ساخته می شود.

وی افزود: ما دوست داریم «پایان رویاها» برای اولین بار در جشنواره فیلم های کودکان اصفهان به نمایش در بیاید ولی اگر به هر دلیلی این اتفاق نیفتد آن را در جشنواره فیلم فجر اکران می کنیم.

محمد علی طالبی

طالبی با اشاره به داستان این فیلم ادامه داد: «پایان رویاها» روایت کننده داستان پسربچه ۹ ساله ای است که به همراه خانواده‌اش در یک روستا زندگی می کند، این پسربچه مرتکب اشتباهی می شود که در پی آن  مشکل بزرگی برای خود و خانواده اش ایجاد می شود. البته این فیلم جنبه های آموزشی هم دارد برای مثال چگونگی رفتار کودکان و بزرگسالان با محیط زیست و حیوانات را هم به تصویر می کشد.

وی در پایان با گلایه از بی توجهی مسئولان به سینمای کودک خاطرنشان کرد: سینمای کودک مهجور واقع شده است، برای مثال فیلم های برخی از کارگردانان این حوزه بعد از گذشت ۵ سال هنوز اکران نشده است. هرچند «پایان رویاها» محصول کانون پرورش فکری کودک و نوجوان است و امکان اکران آن در سینماهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ۴۰۰ کتابخانه آن وجود دارد اما با این وجود اگر وقفه ای در اکران فیلم من افتد یک سینما می سازم و فیلم های خود و همکارانم را به نمایش می گذارم. می دانم که این کار شدنی است و من هم اقدام به همین کار می کنم.

محمدعلی طالبی از پیشکسوتان سینمای کودک و نوجوان است که آثار وی جایگاه قابل قبولی در این نوع سینما دارد. از وی سریال «گل پامچال» در تلویزیون با محبوبیت بالایی روبه رو شد.

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?