رای ذخیره 65 میلیون پوندی در سال
شبکه چهار بی بی سی تعطیل می شود

شبکه چهار بی بی سی تعطیل می شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Sep 7Rating:

هنردستان: دیلی تلگراف خبر داد که بی بی سی چهار تعطیل می شود تا سالی 65 میلیون پوند صرفه جویی شود.

به گزارش هنردستان به نقل از دیلی تلگراف، کاهش بودجه بی بی سی که دولت انگلیس برای صرفه جویی در هزینه های خود روی آن اصرار دارد، احتمالا به تعطیلی شبکه چهار این گروه رسانه ای و کاستن 50 میلیون پوندی از هزینه های آن منجر می شود.
شبکه چهار انگلیس مختص تولید سریال و فیلم هایی با بودجه کم برای مقابله با شرکت های آتلاین پخش کننده فیلم و سریال آمریکایی مانند نفتلیکس و آمازون راه اندازی شده بود.
تونی هال مدیر اجرایی بی بی سی در سخنانی امروز طرح های جدید خود را برای حفظ رقابت پذیری بی بی سی با وجود کاهش بودجه آن اعلام می کند.
بر این اساس بی بی سی چهار تعطیل می شود تا سالی 65 میلیون پوند صرفه جویی شود، بی بی سی سه نیز تنها از طریق یک شبکه آنلاین پخش می شود که 30 میلیون پوند صرفه جویی را در برخواهد داشت.
این در حالی است که جان وایتنگدال وزیر فرهنگ انگلیس اوایل سال جاری هشدار داده بود بی بی سی نمی تواند همه مردم را با هر سلیقه ای جذب کند.
وایتینگدال گفته بود؛ بی بی سی باید عرصه فعالیت خود را محدودتر کرده و متمرکزتر باشد تا به این شکل مخارج مجوز آن که هر خانواده انگلیسی می پردازد کاهش یابد.
هر خانواده انگلیسی سالانه 145 پوند و 50 پنس به عنوان هزینه دریافت برنامه های بی بی سی می پردازد ولی از آنجا که خانواده ها اکنون کمتر تلویزیون تماشا می کنند، میزان درآمد دریافتی بی بی سی در سال مالی 2017-2016 نیز 150 میلیون پوند کمتر از پیش بینی ها خواهد بود.
با وجود این بر اساس مصوبه دولت، بی بی سی باید به افراد بالای 75 سال مجوز رایگان استفاده از برنامه های خود را بدهد که برای این منظور به 650 میلیون پوند نیاز دارد.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

13 + 10 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?