شریل بون ایزاکس بار دیگر رئیس آکادمی اسکار شد

شریل بون ایزاکس بار دیگر رئیس آکادمی اسکار شدReviewed by Khademi on Aug 3Rating:

هنردستان: شریل بون ایزاکس بار دیگر به عنوان رئیس آکادمی اسکار انتخاب شد.

به گزارش هنردستان؛ هیات آکادمی علوم و هنرهای تصویری دیشب با رای گیری برای انتخاب رییس این آکادمی، شریل بون ایزاکس را برای چهارمین بار به عنوان رییس انتخاب کرد.

شریل بون ایزاکس

بون ایزاکس با توجه به زن و سیاهپوست بودن، انتخاب خوبی برای آکادمی بود تا بر مسایل مورد نظر اعضا مبنی بر افزایش تعداد اقلیت‌ها و زنان تاکید کند. این در حالی است که وی سال پیش با بالا گرفتن اعتراض‌ها در مرکز این مسایل قرار گرفت و تلاش کرد تا بر تغییرات لازم تاکید کند.

در ماه ژانویه او اعلام کرد از اسکاری که مختص سفیدپوستان شده دل‌شکسته است. از آنجا بود که هشتک اسکار زیادی سفید است شکل گرفت و صدای اعتراض زیادی بلند شد.

در انتخابات دیشب جفری کولند به عنوان نایب رییس اول (در کمیته جوایز و رویدادها) و جان بیلی به عنوان نایب رییس (در کمیته حفاظت و تاریخ) و کاتلین کندی به عنوان نایب رییس (در کمیته موزه) انتخاب شدند.

نانسی اوتلی به عنوان نایب رییس (در کمیته آموزش)، جیم جیانوپولوس به عنوان خزانه‌دار (رییس کمیته مالی) و دیوید رابین به عنوان دبیر انتخاب شدند.

بیلی، جیانوپوولس، کندی و کورلند در واقع در پست‌های خود ابقا شدند در حال که رابین و اوتلی برای نخستین بار این پست‌ها را کسب کردند.

اعضای مدیریت از میان تمام اعضای اسکار و با رای عموم انتخاب می‌شوند.

بون ایزاکس مدیر بازاریابی است که اکنون ریاست «سی‌بی‌آی انترپرایز» را برعهده دارد و برای کمپانی پارامونت کار می‌کند. او اولین آمریکایی آفریقایی تبار است که در طول ۸۸ سال فعالیت اسکار به عنوان رییس آن انتخاب شده است و تاکنون تنها سه زن این پست را به دست آورده بودند. بت دیویس بازیگر مشهور این جایگاه را سال ۱۹۴۱ تنها برای دو ماه در اختیار داشت و فی کانین فیلمنامه نویس نیز چهار سال از ۱۹۷۹ تا ۸۳ دیگر زنی بود که رییس اسکار شد.

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?