ششمین سمینار فلوت تهران برگزار می‌شود

ششمین سمینار فلوت تهران برگزار می‌شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 19Rating:

هنردستان: ششمین سمینار سالانه انجمن فلوت ایران ۲۲ تا ۲۸ تیر ماه امسال توسط گروه موسیقی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران با برپایی چند برنامه متنوع برگزار می شود.

به گزارش هنردستان به نقل از مهر؛ كانون فلوت پرديس هنرهاى زيبا که با نام انجمن فلوت ايران در پردیس هنرهای زیبا فعالیت می کند، ششمين سمينار سالانه خود را از ٢٢ تا ٢٨ تيرماه ١٣٩٥ در گروه موسيقى پرديس هنرهاى زيباى دانشگاه تهران برگزار خواهد كرد. اين سمينار شامل كارگاه هاى آموزشى، مستركلاس فلوت، كمپ كودكان و نوجوانان، و كنسرت هاى مختلف توسط نوازندگان داخلى و خارجى خواهد بود.

سمينار سالانه انجمن فلوت ايران با هدف معرفى استانداردهاى بين المللى در نوازندگى فلوت و آشنا كردن علاقمندان اين ساز به تكنيك ها، ظرافت ها و اصول زيبايي شناسى در نوازندگى اين ساز همه ساله در گروه موسيقى پردیس هنرهای زیبا برگزار مى‌شود.

سمینار فلوت

بخش كارگاه هاى اين سمينار از تاريخ ٢٢ تا ٢٤ تيرماه در گروه موسيقى، كمپ كودكان و نوجوانان در روز ٢٥ تيرماه در مجموعه تاريخى فرهنگى باغ نگارستان، و كنسرت هاى شبانه از تاريخ ٢٢ تا ٢٨ تيرماه ١٣٩٥ در نگارخانه تهران واقع در خيابان قدس برگزار خواهد شد.

رضا ناژفر فلوتیست پیشکسوت ایرانی از وین اتریش، آرتاشس گریگوریان از کنسرواتوار ایروان در ارمنستان، جولی برونت ژائی فلوتیست فرانسوی متخصص موسیقی معاصر، آذین موحد عضو هیئت علمی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، و سهراب بابکی راد، علی چوپانی نژاد، محمد شجاعی، و بهاره مدبری اعضاء انجمن فلوت ایران و دانشجویان رشته ی نوازندگی فلوت در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران هنرمندانی  هستند که در این سمینار به اجرای برنامه می پردازند.

«زمین، دیوار و فلوت»، «گرم کردن از نگاه جنیفر کلاف»، «چگونه کوک بنوازیم»، «آماده شدن برای امتحان ارکستر»، «دینامیک در موسیقی باروک»، «اصول اجرا در قطعات امپرسیونیستی»، «کارل فیلیپ امانوئل باخ و سونات هامبورگر»، «نقش بداهه پردازی در تمرین های روزانه» از جمله مباحثی است که در این سمینارها مورد بررسی قرار می گیرد.

در سمينار امسال كارگاه هاى متنوعى با تأكيد بر دو حوزه مهم نوازندگى برگزار مى شوند. مهارت هاى پايه و مهارت تفسير دومحور ناگسستنى در نوازندگى هستند كه تأثير بسزايى در كيفيت اجراى نوازندگان دارند. اين دو محور رابطه تنگاتنگ بين موسيقى و نوازنده را شكل مى دهند و باعث تقويت كيفيت نوازندگى مى شوند که فعاليت ها و تمرين هاى طراحى شده دركارگاهها اهميت اين ارتباط را به شركت كنندگان نشان خواهند داد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?