شنبه هفتم آذر ماه؛
ششمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» برگزار می‌شود

ششمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» برگزار می‌شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Nov 24Rating:

هنردستان: ششمین برنامه از سلسله برنامه‌های «اتفاق ترانه»، شنبه هفتم آذر ساعت 16، با حضور شاعران، ترانه‌سرایان و جمعی از دوستداران شعر و موسیقی در تماشاخانه مهر حوزه هنری برگزار می شود.

3828718_484

به گزارش هنردستان ششمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» در حالی برگزار می‌شود که شاعران و ترانه سرایان تازه ترین آثار خود را قرائت می کنند.

این برنامه با اجرای سعید بیابانکی از بخش‌های دیگری تشکیل شده است که معرفی کتاب، پخش نماهنگ موسیقی، سخنرانی عبدالحمید ضیایی، شاعر و استاد فلسفه، درباره شعر و فلسفه از آن جمله است. در این مراسم همچنین شاهد پخش نماهنگ موسیقی «خونین دلان» خواهیم بود.

بخش دیگر این نشست به معرفی کتاب اختصاص دارد که یاسین حجازی، نمایش نامه‌نویس، در این برنامه به معرفی تازه‌ترین اثر خود تحت عنوان «قاف» خواهد پرداخت. این کتاب در 1163 صفحه، بازخوانی زندگی آخرین پیامبر از 3 متن کهن فارسی است.

حجازی در این اثر عناصر دراماتیک (دیالوگ‌ها و ایماژها) 3 متن کهن فارسی را استخراج کرده است. او هر دیالوگ یا ایماژ را به مثابه نگاتیوهایی در هر صفحه  کتابش گنجانده است که قدیمی‌ترین این متن‌ها متعلق به قرن 5 هجری و جدیدترین آن‌ها متعلق به قرن 7 هجری است.

این کتاب از سوی نشر شهرستان ادب در نیمه اول شهریورماه امسال چاپ شده که اکنون نیز به چاپ سوم رسیده است. گفتنی است؛ اثر قبلی حجازی کتاب «آه» بوده است که چاپ نهم آن اکنون در بازار است.

ششمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» به همت مرکز موسیقی و مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری، شنبه هفتم آذر‌ماه ساعت 16 در تماشاخانه مهر حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می‌شود. ورود برای عموم علاقه مندان آزاد است.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

یک + 4 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?