با عکس‌خوانی روی صحنه نمایش؛
شمس لنگرودی به تئاتر سلام می‌کند

شمس لنگرودی به تئاتر سلام می‌کندReviewed by مصطفی زبرجد on Oct 14Rating:

هنردستان:احسان گرایلی شنبه، بیست و پنجم مهرماه، در تماشاخانه باران تهران «از این عکس سالها می‌گذرد» را روی صحنه خواهد برد. نمایش «عکس‌خوانی» در واقع قرار است روایتی متفاوت از عکس‌هایی قدیمی و خانوادگی را با بازی و اجرای «شمس لنگرودی» و «بهاءالدین مرشدی» به اجرا بگذارد.

به گزارش هنردستان:احسان گرایلی کارگردان «عکس خوانی» درباره این نمایش می‌گوید: «این شکل نمایش به نوعی برای اولین بار است که روی صحنه می‌رود و یا حداقل من پیش از این چنین نمونه‌ای ندیده‌ام. اما اگر بحث ترکیب مدیاهای مختلف مطرح شود، می‌توان اسم پرفورمنس هم بر آن گذاشت».

وی درباره حضور شمس لنگرودی نیز در این نمایش می‌گوید: «به هر صورت اعتماد آقای شمس برای ما، پشتوانه بزرگی است و نهایت سعی‌مان هم بر این است که سربلند باشیم. آقای لنگرودی، سینما و موسیقی را تجربه کرده و حالا برای اولین بار پا به صحنه تئاتر می‌‌گذارد و این اتفاق بی شک برای ما و همه اتفاق مهم و مغتنمی است».

این کارگردان در پاسخ به سئوالی در خصوص موتیف هایی که می‌تواند برای بینندگان تئاتر جذاب باشد هم می‌گوید: «تلاش این پرفورمنس با تاكيد بر موضوع مرگ، اين است كه زندگى را بازتعريف كند. مرگ تنها تبيين غياب است. غياب وجود. چيزى كه وجود ندارد چرا كه آنچه هست و وجود دارد تنها زندگى‌ست. عكس‌ها گاهى يك لحظه را، يك لبخند را و شادى يا غم را ثبت مى‌كند و وجود مى‌بخشد؛ وجودى كه غياب را عقب مى‌كشد و هست مى‌كند. شمس لنگرودى با شعرش در اين پرفورمنس نشان زندگی است. كسى كه با كلمه، عاشقانه سروده به ستايش زندگى خواهد نشست».

عکس خوانی به کارگردانی احسام گرایلی و اجرای «شمس لنگرودی» و «بهاءالدین مرشدی» شنبه 25 مهر ماه در دو نوبت 19 و 20:30 در تماشاخانه باران واقع در خیابان فلسطین روی صحنه خواهد رفت.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

20 + 13 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?