برای اولین بار طی۶۹ دوره گذشته؛
«شنیدن» به بخش اصلی فستیوال آوینیون راه یافت

«شنیدن» به بخش اصلی فستیوال آوینیون راه یافتReviewed by آزیتا لاجوردی on Mar 25Rating:

هنردستان: نمایش «شنیدن» به نویسندگی و کارگردانی امیررضا کوهستانی به عنوان اولین اثر ایرانی برای اجرا در بخش اصلی هفتادمین دوره فستیوال تئاتر آوینیون فرانسه، دعوت شد.

به گزارش هنردستان به نقل از مهر، برای اولین بار طی ۶۹ دوره گذشته برگزاری فستیوال تئاتر آوینیون فرانسه، یک تئاتر ایرانی از سوی برگزار کنندگان این فستیوال معتبر بین‌المللی، برای حضور در بخش اصلی فستیوال دعوت شد. برگزار کنندگان این فستیوال، در هفتادمین دوره فستیوال تئاتر آوینیون از نمایش «شنیدن» به نویسندگی و کارگردانی امیررضا کوهستانی دعوت به عمل آوردند تا در بخش اصلی این رویداد مهم تئاتر جهان به صحنه برود.

پیش از این هنرمندان شناخته شده تئاتر ایران نظیر آتیلا پسیانی، سیامک احصایی، کیومرث مرادی و رضا حداد و … در بخش جنبی فستیوال تئاتر آوینیون آثار خود را به صحنه برده بودند ولی این برای اولین بار در تاریخ تئاتر ایران و همچنین فستیوال آوینیون است که یک اثر ایرانی برای اجرا در بخش اصلی فستیوال انتخاب و دعوت می‌شود.

نمایش «شنیدن» به عنوان یکی از ۲۴ اثر بخش اصلی هفتادمین فستیوال تئاتر آوینیون، از ۲۱ تا ۲۴ ماه جولای، ۵ اجرا خواهد داشت.

این اثر نمایشی در سال ۹۴ در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر اجرای عمومی خود را با استقبال مخاطبان و منتقدان تئاتر ایران سپری کرد. «شنیدن» تا کنون در فستیوال‌ها و همچنین کشورهای مختلفی همچون سوئیس، هلند، آلمان، فرانسه و نروژ به صحنه رفته است.

این اثر نمایشی همچنین قرار است در سال ۲۰۱۶ در فستیوال تئاتر شابونه برلین، بوزار بلژیک و دله کالین تورینسی در شهر تورین ایتالیا نیز اجرا شود.

مونا احمدی، آیناز آذرهوش، الهام کردا و مهین صدری بازیگران نمایش «شنیدن» به نویسندگی و کارگردانی امیررضا کوهستانی هستند و محمدرضا حسین‌زاده نیز به عنوان دستیار کارگردان حضور دارد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?