عبدالحسین مختاباد در گفتگو با هنردستان:
شهید مطهری انسانی چند وجهی و مجموعه ای از علوم بودند

شهید مطهری انسانی چند وجهی و مجموعه ای از علوم بودندReviewed by مصطفی زبرجد on May 2Rating:

هنردستان: شهید مطهری انسانی چند وجهی بودند و امکان ندارد شخصیتی جایگزین برای ایشان وجود داشته باشد چرا که ایشان مثل ابو علی سینا، مرحوم علامه طباطبایی و دکتر شریعتی یک مجموعه از علوم و اندیشه بودند.

هنردستان: عبدالحسین مختاباد خواننده، آهنگساز و عضو شورای شهر تهران درباره شخصیت معلم شهید مرتضی مطهری گفت: ایشان یک اندیشمند و فیلسوف اسلامی بوده و یکی از جنبه های بی نظیر این شخصیت برجسته در دنیای روحانیت، پرداختن جدی و عمیق به مسائلی بود که خیلی ها آن را عار می دانستند و معتقد بودند که نباید در مورد آن اظهار نظر کرد.

761324

وی درباره تاثیر این شخصیت در فرهنگ اظهار کرد: ایشان انسانی چند وجهی بودند و نوشته هایشان در زمینه عرفان، شعر، فلسفه، مسائل اجتماعی، مسائل روزمره زندگی ما  حتی عبادات و عاداتی که بعضا به انتقاد پرداخته شود مانند عاشورا، برای ما باقی مانده است.

مختاباد افزود: شهید مطهری در همه زمینه ها که قلم زده نظر خاص وعام و اندیشمند را جلب کرده است.

عضو شورای شهر تهران عنوان کرد: امکان ندارد شخصیتی جایگزین برای مطهری وجود داشته باشد چرا که ایشان مثل ابو علی سینا، مرحوم علامه طباطبایی و دکتر شریعتی یک مجموعه از علوم و اندیشه بودند.

مختاباد در پایان گفت: یک اندیشمند هیچ گاه جایش پر نمی شود و سخت است که نمونه ای نیز در حال حاضر مانند شهید مطهری وجود داشته باشد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?