گفتگو با مدیر اجرایی جشنواره کارگاه آزاد فیلم
شیخی: در جشنواره کارگاه آزاد فیلم حرفه ای ها شرکت داشتند

شیخی: در جشنواره کارگاه آزاد فیلم حرفه ای ها شرکت داشتندReviewed by مصطفی زبرجد on Mar 2Rating:

هنردستان: افراد زیادی علاقمند به حضور در جشنواره بودند اما چون نام مسعود کیمیایی بر جشنواره است خود را در آن اندازه نمی دانند و طبعا کسانی که به شکل حرفه ای سینما را دنبال می کنند و به شکل حرفه ای فعالیت می کنند در جشنواره شرکت داشتند.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ حامد شیخی مدیر اجرایی کارگاه آزاد فیلم و بازیگر سینما در خصوص تاثیر جشنواره های فیلم کوتاه گفت: دستاورد فیلم کوتاه و جشنواره های آن نهادینه کردن فیلم کوتاه و فرهنگ تماشای آن است و اینکه فیلم کوتاه از تمام زوایا وجه تمایزش با فیلم بلند مشخص شود و مخاطب بفهمد که فیلم کوتاه به لحاظ ساختار، مضمون، زمان و موارد دیگر با فیلم بلند تفاوت دارد و تفاوت تنها در زمان نیست.

139408051125281226392504

وی در خصوص جشنواره ای که برای اولین بار توسط یک کارگردان شکل گرفته است بیان کرد: مهمترین نکته این است که کارگردان بانی این جشنواره صاحب سینمای خاص خود است که از دهه 40 طرفداران زیادی دارد و قطعا جشنواره نیز از این ویژگی دور نمانده است.

شیخی در خصوص ارسال آثار و رده های سنی و افرادی که آثار خود را ارسال نمودند اظهار کرد: رده های سنی مختلف در ارسال آثار حضور داشته اند و برخی از این افراد از شاگردان نمونه استاد بوده اند . بخشی از آنها در دوره های قبلی که به شکل داخلی برگزار می شد حضور داشتند. عده دیگر که شرکت کردند افرادی بودند که در پروژه های مختلف تلویزیونی و سینمایی با هم همکاری داشتیم و حرفه ای هستند. نکته قابل اعتنا این است کسانی که آمدند می دانستند توان حضور در جشنواره را دارند، شاید افراد زیادی علاقمند به حضور در این جشنواره بودند اما چون نام مسعود کیمیایی بر جشنواره است خود را در آن اندازه نمی دانند و طبعا کسانی که به شکل حرفه ای سینما را دنبال می کنند و به شکل حرفه ای فعالیت می کنند در جشنواره شرکت داشتند.

بازیگر نقش محسن رضایی در «ایستاده در غبار» در خصوص حمایت ها و هزینه های این جشنواره اظهار کرد: نهاد یا جایی که به صورت مالی از ما حمایت کند نداشته ایم اما پردیس ملت که زیر مجموعه موسسه تصویر شهر وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است با پیشنهادی که با مدیر عامل محترم موسسه تصویر شهر مطرح کردیم با استقبال و آمادگی او این پردیس در اختیار ما گذاشته شد. با توجه به اکران فیلم های پرفروش در این پردیس خوشبختانه مسئولان این فیلمها موافقت کردند و چندین سانس خود را در اختیار ما قرار دادند. همچنین یک روز کامل یکی از سالن های اصلی هم برای اختتامیه به ما اختصاص داده شد که همه اینها نتیجه لطف دوستان است.

3724774_642

وی افزود: برخی موسسات نیز در زمینه اهدای جوایز ما را همراهی و اهدای آن را برعهده گرفتند که موسسه هنردستان نمونه آن است. این حمایت ها به شکل برعهده گرفتن گوشه ای از کار بوده است. تا کنون حمایت ها به طور کامل انجام شده است و این اتفاق از ارتباط صمیمانه و برادرانه همه ما شکل گرفته و مسیر را برای ما هموار کرده است. با وجود حمایت موسسه تصویر شهر، پردیس ملت، موسسات مختلف و خود استاد کیمیایی اما نگرانی داریم که جواب زحمات این دوستان داده نشود.

 شیخی در پایان گفت: همه اینها باعث شد با استقبال ویژه ای روبرو شویم. چون مخاطبان این سینما کم نبوده اند و از دهه 40 با کیمیایی و سینمای او همراه هستند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?