در یادبود محمدرضا لطفی؛
«شیدا» در گرگان روی صحنه می‌رود

«شیدا» در گرگان روی صحنه می‌رودReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 25Rating:

هنردستان: جمعی از اعضای گروه «شیدا» به خوانندگی امیر اثنی‌عشری، نهم اردیبهشت ماه در مراسم یادبود محمدرضا لطفی در گرگان روی صحنه می‌روند.

13

به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا؛ در کنسرت جمعی از اعضای گروه «شیدا» به خوانندگی امیر اثنی‌عشری، که با حضور عده‌ای از اساتید موسیقی ایرانی، شاگردان و علاقمندان «محمدرضا لطفی» در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار می‌شود، تعدادی از اعضای گروه شیدا قطعاتی از استاد لطفی را برای مخاطبان روی صحنه می‌برند و سخنرانان درباره آثار و ویژگی‌های فنی آثار ایشان نکاتی را بیان می‌کنند.

امیر اثنی‌عشری (آواز)، سینا دانش (کمانچه)، ساناز ستارزاده (تار)، سپیده مشکی (سه تار)، فریما موفقی (کمانچه)، پویا لقایی (رباب)، هوشمند عبادی (نی)، هنگامه مشهدی الاصل (تار)، ماهور لطفی (تنبک)، مهرزاد هویدا (دف) و آریا محافظ (سنتور) در این اجرا به هنرنمایی خواهند پرداخت.

محمدرضا لطفی؛ استاد برجسته موسیقی ایرانی، آهنگ‌ساز، نوازنده‌ی تار و سه‌تار، پژوهشگر و مدرس موسیقی، بنیانگذار کانون چاووش، گروه شیدا و مؤسس مکتب‌خانه‌ی میرزاعبدالله بود. محمدرضا لطفی سرانجام در 12 اردبیهشت ماه سال 1393 در گذشت.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?