مهیار علیزاده خبر داد:
ضبط آلبوم مشترک قربانی و شجریان به پایان رسید

ضبط آلبوم مشترک قربانی و شجریان به پایان رسیدReviewed by آزیتا لاجوردی on Nov 10Rating:

هنردستان: ضبط آلبوم علیرضا قربانی و همایون شجریان با آهنگسازی مهیار علیزاده به پایان رسیده و این آلبوم اسفند ماه سال 94 یا اردیبهش سال 95 منتشر می‌شود.

13940818132557576480314

به گزارش هنردستان آلبوم جدید «علیرضا قربانی» با آهنگسازی «مهیار علیزاده» در دست تولید است.

مهیار علیزاده در باره این آلبوم گفت: «ضبط آلبومی که از آن به عنوان «آلبوم مشترک» یاد می‌شود و در آن همایون شجریان و علیرضا قربانی به صورت مشترک خوانده‌اند، به پایان رسیده و در مرحله میکس قرار دارد.  تلاش ما بر این است که این آلبوم اسفندماه امسال به بازار عرضه شود  و در غیر این صورت اردیبهشت سال ٩٥ باید منتظر انتشار آلبوم مشترک علیرضا قربانی و همایون شجریان بود.»

مهیار علیزاده درباره آلبوم شخصی علیرضا قربانی گفت: «پس از آلبوم حریق خزان در سال 91، تیتراژ سریال پرده نشین در سال 93 و پروژه مشترک با همایون شجریان، این چهارمین تجربه همکاری مشترک من و علیرضا قربانی است.  این آلبوم که هم اکنون مراحل ضبط را سپری می‌کند،  شامل قطعات باکلام و بی‌کلامی است که بخش باکلام آن روی آثاری از شعرای کلاسیک و ابیاتی از شعرای معاصر آهنگسازی شده است.»

بخشی از مراحل ضبط و اجرای موسیقی آلبوم مشترک قربانی و شجریان توسط مهیار علیزاده در خارج از ایران و در کشور چک انجام شد. بخش دیگری از ضبط هم به صورت مشترک در استودیو «ترانه» و استودیو «کنگان پارسه» تهران صورت گرفت.

اما در آلبوم شخصی خواننده حریق خزان، روند به شکل دیگری است که علیزاده درباره آن می‌گوید: «ضبط این مجموعه، بر خلاف آلبوم مشترک،  کاملا در داخل کشور و در استودیو «کنگان پارسه» درحال انجام است. بخشی از قطعات به صورت ارکسترال و بخش دیگر هم به صورت آنسامبل‌های آزاد در حال ضبط هستند. نگاه ساده و گرایش بیشتر به سمت موسیقی جدی و در برخی بخش‌ها کشش بیشتر به سمت موسیقی مینیمال از خصوصیات بارز آلبوم های جدیدم هستند.»

او در ادامه به وقفه‌ای که در ضبط آلبوم علیرضا قربانی پیش آمد اشاره کرد و گفت: «آهنگسازی و ضبط این مجموعه در سال 92 و پس از استقبال از آلبوم حریق خزان آغاز شد که در مقطعی به دلیل آغاز پروژه مشترک با همایون شجریان و همینطور ضبط مجموعه «در شعله با تو رقصان»، که به تازگی منتشر شده، متوقف شد. با اتمام مراحل ضبط این دو پروژه، کار بر روی آلبوم علیرضا قربانی را از سر گرفتیم و هم اکنون بیش از نیمی از قطعات ضبط شده‌اند. قطعات ضبط شده در مرحله میکس قرار دارند و به موازات آن سایر آثار هم در حال ضبط هستند.»

علیزاده در همین زمینه افزود: «هنوز تاریخی برای انتشار این پروژه در نظر گرفته نشده ولی قطعا با هماهنگی و فاصله منطقی و پس از پروژه‌ای که در آن علیرضا قربانی و همایون شجریان به صورت مشترک خوانده‌اند، این آلبوم نیز روانه بازار خواهد شد. اما پیش‌بینی‌ها به این شکل است که اواخر سال 94 آلبوم مشترک منتشر خواهد شد و پس از آن در سال 95 از آلبوم علیرضا قربانی رونمایی می‌شود. در گزارشی مفصل‌تر و در آینده نزدیک منتشر خواهد شد به نام شعرا و جزئیات اشعار، نام نوازندگان و سایر عوامل ضبط و تولید  پرداخته خواهد شد.»

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

2 + بیست =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?