گفت و گوی هنردستان با منتقد سینما،
طوسی: هدایت صحیح جوانان افراطی به واسطه کیفیت آموزش به سینما کمک می کند

طوسی: هدایت صحیح جوانان افراطی به واسطه کیفیت آموزش به سینما کمک می کندReviewed by مصطفی زبرجد on Feb 20Rating:

هنردستان: آموزشگاهها باید علاوه بر افزایش کیفیت آموزش، انواع ورکشاپها و ارائه طریق درست در رشته های مختلف سینمایی، جوانان و روح جوان را که به شکل افراطی به دنبال رشته های سینمایی به خصوص بازیگری هستند در مسیر درست و کمک به سینما هدایت کنند.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ جواد طوسی منتقد سینما در خصوص برگزاری جشنواره های آموزشگاهی با موضوع فیلم کوتاه گفت: جشنواره ها در یک فاصله زمانی محدود براساس سیاستگذاری کوتاه مدت نمی توانند نقش جریان سازی را در سینمای ایران ایجاد کنند اما با یک برنامه ریزی مدون و زمان مستمر در پرورش استعدادها، می توانند در سینما موثر باشند بنابراین اهداف بلند مدت در این جشنواره ها و مراکز آموزشی از ملزوماتی است که باید در پرورش نیروهای مستعد و علاقمند به کار گرفته شود.

وی با اتقاد از آموزشگاههای سینمایی تهران اظهار کرد: وقتی یک محیط یا مرکز آموزشی که این روزها در سطح تهران کم هم نیست بخواهد جشنواره ای ملی برگزار کند باید در ابتدا از لحاظ آموزشی ویترین قابل دفاعی از خود داشته باشند و در مرحله بعد برگزاری جشنواره با اهداف متعالی در برنامه هایش باشد.

طوسی تصریح کرد: آموزشگاهها باید علاوه بر افزایش کیفیت آموزش، انواع ورکشاپها و ارائه طریق درست در رشته های مختلف سینمایی، جوانان و روح جوان را که به شکل افراطی به دنبال رشته های سینمایی به خصوص بازیگری هستند در مسیر درست و کمک به سینما هدایت کنند.

این منتقد سینما در خصوص چگونگی ایفای نقش این آموزشگاهها و جشنواره ها در سینمای ایران بیان کرد: به واسطه آموزشها باید زبان سینما و مخاطب شکل گرفته، به هم نزدیک شود و با مدیریت احساس مخاطب، استعداد و علاقه او در مسیر صحیح هدایت شود و با توجه به میزان استعداد هنرجو به او گفته شود که اساسا این رشته مناسب او هست یا خیر که در صورت مناسب نبودن به رشته دیگری هدایت شود. جذب افراد بدون کیفیت و تعیین مسیر صحیح باعث شکل گیری و تجربه سیکل معیوبی می شود که مسیری بیهوده و یکنواخت را در سینما شکل می دهد.

طوسی گفت: اگر هنرجویان کارگاه آزاد فیلم تجربه عملی داشته باشند و فیلم هایی ساخته شود که به صورت چرخشی وظایف اعضا در یک فیلم مثل کارگردان، بازیگر، طراح صحنه و سایر رشته ها دفعه به دفعه عوض شود در چنین تجع پر شور و متفاوتی تبادل فرهنگی شکل گرفته و استعدادهای جدیدی در خدمت سینما شکل خواهد گرفت.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

5 × چهار =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?