همزمان با ایام سوگواری امام حسین(ع) صورت گرفت
عرضه مجازی دو اثر عاشورایی برای نخستین‌بار

عرضه مجازی دو اثر عاشورایی برای نخستین‌بارReviewed by مصطفی زبرجد on Oct 15Rating:

هنردستان: آلبوم‌های موسیقی «فریاد سوخته» و «قصه کربلا» به صورت مجازی برای نخستین‌بار در دسترس کاربران قرار گرفت.

به گزارش هنردستان؛ این دو اثر از تولیدات سال‌های گذشته مرکز موسیقی حوزه هنری انقلاب اسلامی بودند که تاکنون در قالب مجازی امکان نشر نیافته بودند و به دلیل فرارسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان و برای معرفی هرچه بهتر، این دو اثر در فضای مجازی منتشر شدند.

139507241237056948948274

آلبوم «فریاد سوخته» شامل 10 قطعه با اشعاری از عمان سامانی، یغما جندقی، علی انسانی، محمدسعید میرزایی و اکبر ناظمی‌ است. این آلبوم با صدای مسعود کهریزی و تنظیم شهرام مظلومی شامل بازسازی نغمه‌های عاشورایی 50 سال اخیر و ترکیبی از آهنگ‌های قدیم و جدید عاشورایی است.

یکی دیگر از تولیدات مرکز موسیقی در زمینه آثار عاشورایی آلبوم «قصه کربلا» است که با صدای قاسم مطهری و آهنگسازی و تنظیم امید سیاره روانه بازار موسیقی شده است. آلبوم شامل 9 قطعه به زبان‌های ترکی فارسی‌ است. این اثر موسیقیایی به شکل ارکسترال تنظیم شده است.

این آلبوم‌‌ها به صورت مجازی در دسترس علاقمندان به موسیقی عاشورایی قرار گرفته و مخاطبان می‌توانند برای تهیه این آلبوم‌ها و سایر تولیدات عاشورایی مرکز موسیقی حوزه هنری به این نشانی مراجعه کنند.

مرکز موسیقی حوزه هنری تا کنون بالغ بر 20 عنوان اثر عاشورایی عرضه کرده است که از این میان می‌توان به آلبوم‌های «خاتون»، «از نیستان»، «خونین‌دلان» و … اشاره کرد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?