عزت الله ضرغامی و رهبر مسلمانان میانمار از «نگار مکتبخانه» بازدید کردند

عزت الله ضرغامی و رهبر مسلمانان میانمار از «نگار مکتبخانه» بازدید کردندReviewed by Khademi on Oct 26Rating:

هنردستان: عزت الله ضرغامی و خلیفه صدیق رهبر مسلمانان قادریه میانمار از نمایشگاه دائمی آثار هنری «نگار مکتبخانه» بازدید کرد.

به گزارش هنردستان؛ عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس اسبق سازمان صدا و سیما ضمن بازدید از نمایشگاه «نگار مکتبخانه» در مجتمع فرهنگی سرچشمه، آثار به نمایش در آمده در این نمایشگاه را معرف هنر اسلامی ایرانی خواند و بر لزوم آموزش این هنر اسلامی ایرانی به دانش آموزان و نسل جوان ایرانی تاکید کرد.

ضرغامی

همچنین خلیفه صدیق رهبر مسلمانان قادریه میانمار که به ایران سفر کرده، با حضور در مجتمع سرچشمه از این نمایشگاه بازدید کرد.

وی در این بازدید ضمن تحسین آثار هنرمندان ایرانی، این آثار را بیانگر در هم تنیدگی هنر ایرانی اسلامی خواند و یادآور شد: من و هیات همراهم به ایران سفر کرده ­ایم که از نزدیک با فعالیت‌های فرهنگی از این دست آشنا شویم و همین مدل را در مرکز اسلامی خودمان در رانگون، پایتخت میانمار برای جمعیت مسلمان «قادریه» اجرا کنیم.

وی همچنین در این بازدید ضمن معرفی فرقه «قادریه» میانمار گفت: جمعیت قادریه بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر است که اغلب آنها مالکی هستند و به اهل بیت (ع) علاقه زیادی دارند.

در نمایشگاه دائمی آثار هنری که سال گذشته با عنوان ابداعی «نگار مکتبخانه» (schoollery) ویژه دانش آموزان تهرانی افتتاح شد، تاکنون هزار اثر هنری نقاشی، نقاشی خط و خوشنویسی از ۷۰ هنرمند شاخص به نمایش درآمده که از جمله آن ها می ‌توان به هنرمندانی مانند جلیل رسولی، نصرالله افجه ‌ای، سهراب سپهری، محمدعلی ترقی جاه، کامبیز درم­بخش، احمد وثوق احمدی، هادی روشن ضمیر، ابوالفضل خزاعی، میثم سلطانی، علیرضا محبی، حمید غبرانژاد، محمد جوادزاده، محمود زنده رودی، شمس­‌الدین غازی، عطاءالله ذی نوری، احمد محمدپور، محسن کرمی، پرویز کلانتری و محمدسعید نقاشیان اشاره کرد.

نمایشگاه «نگار مکتب­خانه» شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۸ تا ۱۹ به نشانی میدان بهارستان، نرسیده به چهارراه سرچشمه، انتهای کوچه شهید صیرفی ­پور، مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی پذیرای علاقه مندان و دانش آموزان است.

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?