به علت وضعیت نامناسب جسمی؛
«علیرضا میرعلینقی» در بیمارستان بستری شد

«علیرضا میرعلینقی» در بیمارستان بستری شدReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 30Rating:

هنردستان: علیرضا میرعلینقی؛ پژوهشگر حوزه موسیقی صبح امروز به علت وضعیت نامناسب جسمی در بیمارستان تهران کلینیک بستری شد.

photo_2016-04-30_13-54-36-1

به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا؛ وضعیت جسمی میرعلینقی فعلا مناسب نیست و به گفته دکتر علیزاده پزشک معالج او، این پژوهشگر باید تا یک هفته تحت مراقبت‌های ویژه باشد. میرعلینقی سال‌هاست با بیماری دیابت دست و پنجه نرم می‌کند.

علیرضا میرعلینقی (مورخ و محقق و پژوهشگر و روزنامه‌نگار و منتقد موسیقی) هشتم اردیبهشت ماه ۱۳۴۵ در تهران به دنیا آمد. او سنتور را نزد مجید کیانی فراگرفت و پیانو را نزد ملیک‌اصلانیان و فخری‌ ملک‌پور و در سال‌های بعد از انقلاب نزد حسینعلی ملاح شیوه‌های نوشتن و نسخه شناسی موسیقی را آموخت.

او را باید نخستین روزنامه‌نگار حرفه‌ای حوزه موسیقی به‌شمار آورد که از سال 65 فعالیت مطبوعاتی داشت  و در ده‌ها نشریه به تجزیه و تحلیل رخدادهای موسیقی و یا نگارش مقالات و نقد‌های متفاوت پرداخت.

 میرعلینقی در ثبت و ضبط خاطرات اهالی موسیقی و گرد‌آوری اسناد و عکس‌های‌ آنان اهتمامی جدی داشت و از نخستین محققان حوزه موسیقی است که به نقش اسناد و مکتوبات موسیقی پی برد و بر گردآوری و دسته‌بندی آنها همت گماشت. نخستین سال‌نامه‌های موسیقی ایران را او از سال 73 تا به امروز منتشر شده است که تا به امروز ده سالنامه انتشار عمومی یافته‌است.

ویراستاری برخی از خاطرات اهالی موسیقی از جمله دیگر فعالیت‌های این مولف- محقق به شمار می‌رود که ازجمله آنها می‌توان به کتاب«گلبانگ محراب تا بانگ مضراب»خاطرات جواد بدیع‌زاده-نشر نی 1380 و خاطرات هنری میلاد کیایی- انتشارات جاویدان اشاره کرد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?