در بزرگداشت علی حاتمی و احیای شهرک سینمایی اظهار شد؛
علی نصیریان: مسئولان جوابگوی خروجی نامتناسب استعدادهای سینما باشند

علی نصیریان: مسئولان جوابگوی خروجی نامتناسب استعدادهای سینما باشندReviewed by مصطفی زبرجد on Nov 2Rating:

هنردستان: در شب انجمن نویسندگان و منتقدان سینمای ایران با پخش کلیپ ساخت شهرک سینمایی توسط علی حاتمی از وی،تلاش‌هایش و احیای این شهرک توسط حسن فتحی تقدیر شد.

به گزارش خبرنگارهنردستان در شب انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران علی نصیریان بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون اظهار داشت: کارهای بسیاری در راستای پیشرفت سینما از دوره قبل از انقلاب تا چند سال گذشته صورت گرفت اما نمی‌دانم چرا دیگر عنایت و توجه مردم به سینما از بین رفته تعداد سینماها در شهرها کم شده و رو به زوال است و از لحاظ تکنولوژی سینمایی چرا عقب رفت کرده‌ایم.184120_567
این جشن را به نوبه خودم شادباش می‌گویم، برگزاری جشن و جشنواره بسیار خوب و مهم است اما باید توجه داشت که آیا خود سینما چه حرفی برای گفتن دارد و سینمای حال حاضر ما در چه موقعیتی است؟ کارهای خوبی قبل از انقلاب با تقوایی، گلستان و کمیایی انجام شد که بعد از انقلاب هم رشد پیدا کرد، ولی چرا حمایت و توجه مردم به سینما کم شده است؟ تعداد سینماها و وضعیت سالن‌های سینما به لحاظ تکنیکی و فنی چه وضعیتی دارد؟ ما با آنچه که داریم هم مشکل داریم. علی حاتمی و ولی‌الله خاکدان با رنج و زحمت این شهرک را ساختند ولی به حال خود رها شد تا حسن فتحی بار دیگر آن را احیا کند.
این بازیگر مطرح تئاتر یادآور شد: شنیده‌ام پیشانی تئاتر شهر پایین آمده است. این بنا بیش از ۴۰ سال است که ساخته شده، آیا نباید به آن رسیدگی شود؟ این مجموعه یکی از بهترین سالن‌های تئاتر پایتخت است. نمی‌دانم چرا چیزی را که داریم، دوست نداریم و از آن نگهداری نمی‌کنیم. نسل ما منقرض می‌شود ولی وضعیت برای نسل جوان تئاتری و فیلمساز باید درست شود.

20151102093404_1

نصیریان تأکید کرد: ظرفیت خلاقانه انسانی ما در ایران بسیار بالاست ولی خروجی و حاصل کار با ظرفیت برابر نیست. نسل ما هم ظرفیت‌هایی نظیر ناصر تقوایی دارد که زنده است و باید فیلم بسازد. سینما و تئاتر ما در دنیا مطرح است. باید بسترسازی لازم انجام و شرایط و امکانات مهیا شوند تا استعدادها و کارهای خلاقانه هنرمندان بیرون ریخته شوند اما متاسفانه خروجی ما متناسب با ظرفیت‌های ما نیست که باید مسئولان جوابگو باشند و برای آن‌ها اهمیت قائل شوند.

این هنرمند با سابقه سینما، تئاتر و تلویزیون تصریح کرد: هنر با دولت، سرمایه و پول تداوم ندارد بلکه کار خلاقانه هنری با انسان است که شکل می‌گیرد.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

پنج × پنج =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?