در گالری مریم به نمایش گذاشته شد؛
عکس های طیبه نصرالهی با عنوان«در عمق صحنه»

عکس های طیبه نصرالهی با عنوان«در عمق صحنه»Reviewed by مصطفی زبرجد on Oct 7Rating:

عکس های هنری طیبه نصرالهی که همگی از نمایش های اجرا شده اساتید  عرصه تئاتر است در گالری مریم به نمایش گذاشته شد.

به گزارش هنردستان به نقل از هنر آنلاین؛طیبه نصراللهی که نمایشگاهی از عکس‌های او با عنوان “در عمق صحنه” در گالری مریم به نمایش گذاشته شده است درباره این نمایشگاه به خبرنگار تجسمی این خبرگزاری گفت: در این نمایشگاه ۶۷ عکس از ۲۳ نمایش که از آنها عکاسی کرده‎ام به نمایش گذاشته شده است. البته این مجموعه بسیار گسترده بود که من با کمک آقای مسعود زنده‎روح کرمانی از میان آنها این تعداد عکس را انتخاب کردم.62346_635795734625303747_l

وی ادامه داد: در این نمایشگاه عکس‎هایی از تئاترهای “اگر نرفته بودی” به کارگردانی قطب‎الدین صادقی، “آمدیم نبودید” اثر رضا حداد، “مرگ فروشنده” به کارگردانی نادر برهانی مرند، نمایش‌های “عرق خورشید، اشک ماه” و “ریچارد سوم” به کارگردانی آتیلا پسیانی و “تور عروس” اثر امیر امجد وجود دارد.

این عکاس درباره اینکه دیدگاهش نسبت به عکاسی تئاتر چگونه است نیز اظهار کرد: من عکاسی را در زمینه‎های خبری و هنری دنبال می‏‌کنم و به علاوه یکی از علاقه‏‌مندان به هنر تئاتر نیز هستم به همین دلیل عکاسی از تئاتر نیز برای من همه این جنبه‎های خبری و هنری را دارد.

نصراللهی افزود: به جز اصول اولیه عکاسی که هر عکسی باید شامل آن باشد جنبه زیبایی شناسی عکس نیز برای من از اهمیت بسیاری برخوردار است، زیرا دوست دارم بیننده از دیدن عکس‎هایم لذت ببرد و آن را دوست داشته باشد. نکته دیگر اینکه عکاسی تئاتر برای من هنری کاملا مستقل است و از خود تئاتر جداست. شما در تئاتر این امکان را دارید که جدا از خود تئاتر عکس‎هایی بگیرید که تنها زاویه دید شما را منتقل کنند و در واقع می‎توانید از تئاتر به عنوان یک سوژه استفاده کنید.

وی با بیان اینکه چنین امکانی در سینما وجود ندارد اظهارکرد: به عنوان عکاس با استفاده از نور و فرم بازی می‏‌کنم و آن‌ها را در عکس‎هایم نشان می‏‌دهم، اما در سینما به نسبت تئاتر نمی‏‌توان چنین نگاهی داشت.

این عکاس درباره مجموعه عکسی که در گالری مریم روی دیوار رفته است گفت: این عکس‎ها ابتدا قرار بود به شکل ۳۰ تک‌عکس باشد اما پس از مشورت با آقای زنده‌روح تصمیم گرفتیم از هر تئاتر مجموعه‎ای عکس در نمایشگاه داشته باشیم تا خلاصه‎ای از هر نمایش نیز در نمایشگاه قابل مشاهده باشد.

در افتتاحیه این نمایشگاه که روز جمعه ۱۰ مهرماه برگزار شد امیر عبدالحسینی مدیر هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مسعود زنده‌روح کرمانی رئیس انجمن نقاشان ایران، اعضای انجمن عکاسان مطبوعات و اعضای انجمن عکاسان خانه تئاتر حضور داشتند.

نمایشگاه “در عمق صحنه” تا ۲۱ مهرماه در گالری مریم به نشانی خیابان کریمخان‌‌زند، نبش خیابان نجات‌اللهی شمالی، بوستان حضرت مریم(س) ادامه دارد.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

17 − 16 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?