محمد هادی ایازی در گفت و گو با هنردستان:
فحاشی باید از فیلم ها حذف شود/ اوتیسم همان جن زدگی است اما در آن بیمار نیاز به مدارا دارد

فحاشی باید از فیلم ها حذف شود/ اوتیسم همان جن زدگی است اما در آن بیمار نیاز به مدارا داردReviewed by مصطفی زبرجد on Aug 22Rating:

هنردستان: معاونت اجتماعی وزارت ارشاد گفت: همانطور که وقتی خانمی در فیلم رعایت ظاهر را نمی کند حذف اعمال می شود می توانند فحاشی را هم حذف کنند که حتما باید این کار انجام شود.

هنردستان: دکتر محمد هادی ایازی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت درباره برگزاری جشنواره سلامت در عرصه های دیگر گفت: این نخستین جشنواره است که با عنوان جشنواره فیلم سلامت برگزار می شود و قطعا در آینده دامنه های آن گسترده می شود و شاهد مشارکت بیشتری خواهیم بود.

10581

وی افزود: برخی بخش ها در دوره های بعد افزایش چشمگیری خواهد داشت به خصوص معتقدیم در حوزه کودک و نوجوان باید ورود جدی تری پیدا کنیم و به صورت موضوعی برخی از محورها را در سالهای آتی داشته باشیم که حتما طی دوره های آینده مخاطبان با حوزه های بیشتری شاهد برگزاری جشنواره خواهند بود.

معاونت اجتماعی وزارت بهداشت درباره فحاشی در فیلم ها که به مانند سیگار کشیدن هر روز روند رو به رشدی دارند اظهار کرد: یک خواهشی را از شورای پروانه نمایش، تولید، بنیاد فارابی، سازمان سینمایی و وزارت ارشاد که این مجوزها را می دهند دارم که به فیلمنامه نویسان، کارگردانان و تهیه کنندگان تذکر دهند که مردم اینگونه فیلم ها را می بینند و این ادبیات در فیلم حتما می تواند آثار مخربی داشته باشد. سه فیلم را در جشنواره به اتفاق آقای دکتر جنتی وزیر محترم ارشاد دیدیم که خود ایشان از برخی فیلم ها ناراحت بودند که چرا باید مجوز فیلمی توسط خود ما صادر شود که بعد ناراحت شویم که آن فیلم تولید شده است.

وی ادامه داد: باید تهیه کننده ما بداند که این فیلم را کودک، فرزند، نوجوان، جوان، همسر و خواهر ما می بیند. در بعد سلامت، سلامت روان و جنبه های تربیتی خیلی مهم است که این موارد رعایت شود. چرا اصلا باید فحاشی صورت بگیرد؟ مگر ما نمی توانیم ادبیات خوبی در عین محاوره داشته باشیم؟ می توانیم ادبیات عامیانه داشته باشیم اما باید توجه داشته باشیم که ادبیات عامیانه ما همیشه با فحاشی سرو کار ندارد. باید این نکته رعایت شود چون بی توجهی به آن آثار بسیار بدی می تواند به همراه داشته باشد.

ایازی تاکید کرد: در ابتدا هنرمندان و در مرحله بعد مدیران باید به این مورد توجه داشته باشند و بخواهند که این قسمت ها حذف شود. همانطور که وقتی خانمی در فیلم رعایت ظاهر را نمی کند حذف اعمال می شود می توانند فحاشی را هم حذف کنند که حتما باید این کار انجام شود.

رئیس جشنواره فیلم سلامت درباره بیماری ها خاص به ویژه اوتیسم، ناشناخته بودن آن ها و نقش فیلم ها در این باره عنوان کرد: متاسفانه خیلی از بیماریها مانند اوتیسم خاموش است و مردم ما نمی شناسند. یکی از کارهایی که ما در فیلم ها باید انجام دهیم معرفی این نوع بیماری هاست.

1892636

وی افزود: در گذشته خانواده ها وقتی بچه ها پرخاشگری می کردند اعتقاد داشتند که فرزندشان جن زنده شده است و باید او را ببریم پیش دعانویس که جن را از کالبدش خارج کند. اوتیسم همان جن زدگی است یعنی یک نوع بیماری است که در آن کودک پرخاشگری می کند و مادر نمی داند این نوعی بیماریست که باید به پزشک مراجعه کند . متاسفانه از این نوع بیماریها در سطح جامعه وجود دارد که باید به مردم معرفی شوند که این بیماریها راه درمان دارند، باید با بیمار مدار کنیم و جن در بدن او نرفته است.

ایازی در پایان گفت: جامعه هنری درباره موضوعاتی از این قبیل می تواند کمک کند همانگونه که کیومرث پوراحمد می آید و آلزایمر را با فیلم «کفشهایم کو» معرفی می کند هنرمند دیگری نیز می تواند اوتیسم را معرفی کند. حتما این اتفاقات در آینده رخ می دهد و نتیجه خوبی را به همراه خواهد داشت.

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?