ایمان افشاریان :
«فرانکنشتاین» به صحنه تئاتر راه می‌یابد/ در جستجوی سالن مناسب

«فرانکنشتاین» به صحنه تئاتر راه می‌یابد/ در جستجوی سالن مناسبReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 13Rating:

هنردستان: ایمان افشاریان از اجرای نمایش «فرانکنشتاین» که با اقتباسی از رمان معروف مری شلی نوشته شده است در نیمه دوم سال خبر داد.

به گزارش هنردستان به نقل از مهر؛ ایمان افشاریان بازیگر و کارگردان تئاتر درباره کارگردانی اثری جدید گفت: در حال برنامه ریزی برای یافتن سالنی مناسب هستم تا نمایش تازه ای را به صحنه ببرم. این نمایش بر اساس رمان «فرانکنشتاین» مری شلی نوشته شده که امیدوارم سالن مناسبی برای اجرای اثر پیدا کنیم.

وی ادامه داد: نورالدین حیدری ماهر تهیه کننده این نمایش است که فضای متفاوتی نسبت به نمایش قبلی ام «جنایت و مکافات» دارد. «فرانکنشتاین» باید در سالنی بلک باکس روی صحنه برود که امیدوارم در نیمه دوم سال شرایط اجرای آن مهیا شود.

افشاریان درباره انتخاب بازیگران نمایش بیان کرد: صحبت های ضمنی را با مهدی پاکدل و مجید آقاکریمی برای بازی در این نمایش انجام داده ام اما تا شرایط و زمان اجرای نمایش مشخص نشود، نمی توانم به صورت قطعی با آنها و دیگر بازیگران نمایش وارد مذاکره شوم چون ممکن است در آن زمان بازیگران مشغول کار دیگری باشند.

ایمان افشاریان

بازیگر نمایش «اتاق ورونیکا» در پایان درباره علاقه به اقتباس از رمان های کلاسیک و شناخته شده توضیح داد: دلیل این انتخاب ها از یک طرف به علاقه شخصی ام به این آثار باز می گردد و از طرف دیگر علاقه مندم نمایش هایی را به صحنه ببرم که به درد مطرح شدن در جامعه امروز بخورد و اصولا حرفی برای گفتن داشته باشد.

افشاریان مهرماه سال گذشته نمایش «جنایت و مکافات» را براساس رمان شناخته شده داستایوفسکی در عمارت مسعودیه به صحنه برده بود که با استقبال علاقه مندان روبرو شد و در بخش بین الملل جشنواره تئاتر فجر نیز موفق به دریافت سه جایزه بهترین طراحی گریم، بهترین بازیگر زن و بهترین کارگردانی شد.

رمان «فرانکشتاین» نوشته مری شلی است که نخستین بار در سال ۱۸۱۸ منتشر شد. این کتاب داستان ویکتور فرانکنشتاین دانشجوی جوان و مشتاقی است که شیفته علوم نوین و همچنین رموز علوم کهن است. او از طریق به کارگیری بخش‌هایی از همین دو دستاورد موجودی را خلق می‌کند که در هیبتی هیولا‌وار زنده شده و جان می‌گیرد. هیولای فرانکنشتاین که انسجام مادی و فیزیکی خود را از کنار هم قرار گرفتن اعضای انسان‌های مرده کسب کرده است از بدو تولد و چشم باز کردن بر جهان زندگان سعی دارد با نوع بشر ارتباط برقرار کند اما با تمام سعی و تلاشی که می‌کند، آنچه در انتها به دست می‌آورد جز تنفر، انزجار و کینه نسب به نوع بشر نیست …

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?