فرهنگسرای اندیشه با صدای شهید صیاد شیرازی همراه شد

فرهنگسرای اندیشه با صدای شهید صیاد شیرازی همراه شدReviewed by مصطفی زبرجد on Oct 15Rating:

هنردستان: آیین رونمایی کتاب صوتی شهید سپهبد صیاد شیرازی و آخرین عنوان چاپ شده از مجموعه «تقویم تاریخ دفاع مقدس» برگزار شد.

 

به گزارش هنردستان؛ کتاب صوتی شهید سپهبد صیاد شیرازی با صدای آن شهید بزرگوار و مجموعه «تقویم تاریخ دفاع مقدس» و «نقش زنان در دفاع مقدس» با حضور امیرعبدالرحیم موسوی جانشین ستاد کل نیروهای مسلح و حجت الاسلام و المسلمین روح الله حسینیان رییس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در فرهنگسرای اندیشه رونمایی شد.

5288571_825

در این مراسم امیر سرتیپ موسوی جانشین ستاد کل نیروهای مسلح با ایراد سخنانی پیرامون کربلا و واقعه عاشورا اظهار داشت: ذکر عاشورا و یادآوری آن فواید بسیاری دارد؛ از جمله آنکه تمامی زنگارها و سایه‌ هایی که در گذر زمان بر دلها نشسته پاک کرده و یاد امام حسین (ع) در قیام عاشورا و رفتارهای سازنده آن حضرت، قلب آدمی را به خلق و خوی انسانی متبادر می‌کند.

وی افزود: مبداء تاریخی دوران دفاع مقدس یکی از نزدیک ترین حوادث به واقعه عاشورا است و تمامی آنچه که در این دوران گذشت ملهم از قیام عاشورا و آموزه های ابا عبدالله الحسین (ع) بود.

امیر سرتیپ موسوی در ادامه تصریح کرد: در واقع دفاع مقدس یک تابلوی نقاشی محدودی از صحنه عظیم عاشورا است که برای صیقل دادن دل ها و روشن نگاه داشتن دوران دفاع مقدس باید از راه های گوناگون عمل کرد و این چراغ فروزان را روشن نگاه داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: پیرامون موضوع دفاع مقدس اقدامات زیادی صورت گرفته ولی در مقایسه با عظمت آن کم بوده و هنوز جای کار وجود دارد. از جمله کارهای شورانگیز و امیدوار کننده در این راستا نگارش مجموعه «تقویم تاریخ دفاع مقدس» است که توسط نشر آثار دفاع مقدس منتشر شده که می توان آن را به جهت مستند بودن و ثبت و ضبط دقیق وقایع مجموعه ای منحصر به فرد به شمار آورد.

امیر سرتیپ موسوی در خصوص کتاب «نقش زنان در دفاع مقدس» نیز تصریح کرد: هر چیزی که با عنوان امدادهای غیبی در دوران دفاع مقدس ذکر شده درست است و به اعتقاد من یکی از برجسته ترین و بزرگترین امداد های غیبی روحیه زنان و مادران در این دوران بود و کتاب مذکور با دیدی تحقیقی و طرح سوالات و فرضیه هایی که تا به حال به آنها پرداخته نشده، اثر وزین، ارزشمند و فاخری برای نسل امروز و آینده خواهد بود.

وی در پایان پیرامون ویژگی های برجسته شهید سپهبد صیاد شیرازی و کتاب صوتی ارائه شده از این شهید بزرگوار خاطرنشان کرد: او سوارکار عرصه خلوص، شجاعت و ایثار بود که تبیین یکی از ويژگی‌های شخصیتی آن بزرگوار به شمار می‌آید تا جایی که همواره پس از عملیات های انجام شده شرح و چگونگی انجام آن را برای مستمعین تبیین می کرد که نوارهای سخنان این شهید موجود است. از خصوصیات این تبیین ها رگه های خلوص و پالایش شده از تعصب غلط بود که حقیقت وقایع جنگ را با لحن و زبان شیوا و شیرین در این کتاب صوتی می‌توان یافت.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?