«فروشنده» به بخش رقابتی جشنواره مونیخ می رود

«فروشنده» به بخش رقابتی جشنواره مونیخ می رودReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 10Rating:

هنردستان: فستیوال فیلم مونیخ شماری از عناوین بخش رقابتی جشنواره کن، از جمله فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی را وارد بخش رقابتی این دوره خود کرد.

به گزارش هنردستان به نقل از مهر؛ «فروشنده» برنده دو جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم کن، «آکواریوی» و «سیرانوادا» در جشنواره تابستانی آلمان روی پرده می‌روند.

جشنواره فیلم مونیخ تا اینجا سه فیلم از بخش رقابتی جشنواره کن ۲۰۱۶ را برای بخش رقابتی انتخاب کرده است.

«آکواریوس» ساخته کلبر مندونسا کارگردان برزیلی و درباره یک منتقد مسن موسیقی است که سعی دارد تا آپارتمان قدیمی خود را حفظ کند. این فیلم از مدعیان دریافت جایزه نخل طلای جشنواره بود. سونیا براگا بازیگر کهنه‌کار برزیلی در نقش این شخصیت ظاهر شده است.

فروشنده

«سیرانوادا» ساخته کریتسی پویو از دیگر فیلم‌های مطرح کن بود.

مونیخ شماری از فیلم‌های مطرح دیگر از جمله فیلم «تصادف» ساخته محمد دیاب را که در بخش نوعی نگاه حضور داشت و نیز «نرودا» ساخته پابلو لارین را از بخش دو هفته کارگردانان با بازی گائل گارسیا برنال و «دیواینز» ساخته هدا بنیامینا را از بخش بهترین فیلم اول در جشنواره امسال روی پرده می‌برد.

جشنواره فیلم مونیخ از ۲۳ ژوئن تا ۲ جولای برگزار می‌شود. این جشنواره کار خود را با نمایش فیلم «تونی اردمن» ساخته ماردن آده فیلم تحسین شده جشنواره کن که دست خالی به خانه رفت آغاز می‌کند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?