از تالار وحدت به گوش جهانیان می رسد؛
فریاد اعتراض 200 هنرمند ارکستر سمفونیک تهران

فریاد اعتراض 200 هنرمند ارکستر سمفونیک تهرانReviewed by مصطفی زبرجد on Oct 7Rating:

ارکستر سمفونیک تهران همزمان با آغاز فصل هنری خود، در واکنش به فاجعه منا فریاد اعتراض خود را به گوش جهانیان می رساند.

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بیناد رودکی؛ تنها چند ساعت به آیین گشایش ارکستر سمفونیک تهران به مدیریت هنری و رهبری “علی رهبری” مانده است. ارکستری که قصد دارد در واکنش به فاجعه شهدای منا به روی صحنه رفته و فریاد اعتراض خود را به گوش جهانیان برساند.
اما صبح امروز آخرین جلسه تمرین ارکستر سمفونیک تهران به رهبری “علی رهبری” باحضور نوازنده ها و گروه کر در تالار وحدت برگزار شد.
در آخرین جلسه از ارکستر سمفونیک تهران “کارینا بورانا” اثر ماندگار “کارل ارف” تمرین شد. تمرینی که برای رهبری کاملا رضایت بخش بود.
وی در انتهای تمرین ارکستر سمفونیک تهران خطاب به نوازنده ها و گروه کر اعلام کرد: اگر همین جور ادامه دهیم، این آینده خوب ایران است که بدون تک روی و با همکاری و هم گروهی دست به دست هم داده و این راه را ادامه می دهیم.
وی ادامه داد: این ارکستر بدون حاشیه به کار خود ادامه می دهد. این اولین بار است که من در ایران این نظم و هماهنگی را می بینم به نظر من اتفاق افتاده است. این ارکستر و کر باعث تعجب من است. خدا را شکر می کنم که پدران و پدربزرگان ما کرده اند این سرمایه باقی بماند.
مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران در ادامه تصریح کرد: تمامی انتقادهای من برای درست کردن است. در این چند هفته من به سازهای ضربی خیلی ایراد گرفته و به آن ها حمله کردم. اما امروز بعد از 6 ماه می بینیم که به بهترین شکل اجرا می کنند و الان کاملا آماده هستند. نوازنده های ما جوان هایی کاملا بااستعداد هستند اما تا به امروز آماده نبودند.

 

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ده − نه =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?