«فصل شیدایی» در گیلان برگزار می شود

«فصل شیدایی» در گیلان برگزار می شودReviewed by Khademi on Sep 11Rating:

هنردستان: نمایش «فصل شیدایی» از 24 شهریور ماه در شهر رشت برگزار می‌شود.

به گزارش هنردستان؛ علیرضا کوهفر، مدیر مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی (مهنّا) درباره جزئیات برگزاری نمایش بزرگ فصل شیدایی در استان گیلان گفت: قرار است از 24 شهریور تا 2 مهر ماه اجرای نمایش بزرگ فصل شیدایی را در شهر رشت داشته باشیم که مدت زمان آن طبق روال معمول این نمایش حدود 120 دقیقه و زمان برگزاری آن نیز بعد از نماز مغرب و عشاء هر روز است.

فصل شیدایی

کوهفر با اشاره به استقبال گسترده مردمی از دریافت بلیط این نمایش در روزهای اخیر ادامه داد: در روزهای اخیر و در حالی که هنوز چند روز تا آغاز نمایش باقی مانده است تعداد زیادی از مردم در مجامع عمومی شهر اقدام به تهیه بلیط این نمایش کرده‌اند و انتظار داریم این روند به استقبال مناسب مردم استان گیلان از نمایش بزرگ فصل شیدایی منتهی شود.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه یکی از هدف‌های ما بومی‌سازی نمایش متناسب با محل اجرای آن است، این بار و در اجرای استان گیلان نیز بخش ویژه‌ای را به فراخور نمایش به نهضت جنگل و قیام میرزا کوچک خان جنگلی اختصاص داده‌ایم. ضمن آن که شب عید سعید غدیر خم نیز جشن بزرگی را به این مناسبت خواهیم داشت.

کوهفر در پایان به نهادهای انقلابی همکار با این نمایش اشاره کرد و گفت: برگزاری نمایش بزرگ «فصل شیدایی» نیاز به همکاری مجدانه نهادهای مختلف هر استان دارد. در استان گیلان نیز نهادهایی مانند سپاه قدس استان گیلان، ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان، شهرداری گیلان و … با مهنا همکاری داشته‌اند.

نمایش «فصل شیدایی» به کارگردانی سعید اسماعیلی و روایت رسالت بوذری محصول مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی (مهنّا)است که در آخرین اجرای خود در شهر قزوین 27.000 تماشاگر جذب کرد.

منبع: ایسنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?