به کارگردانی عباس رافعی؛
«فصل فراموشی فریبا» بهترین فیلم جشنواره «هارتلند» شد

«فصل فراموشی فریبا» بهترین فیلم جشنواره «هارتلند» شدReviewed by آزیتا لاجوردی on Oct 27Rating:

هنردستان: جشنواره بین‌المللی فیلم هارتلند آمریکا به عنوان جشنواره مقدماتی آکادمی اسکار در آمریکا است و دریافت کنندگانش به آکادمی اسکار معرفی می‌شوند،جایزه بهترین فیلم را به «فصل فراموشی فریبا» اهدا کرد.

Fasle Faramoshi Fariba

به گزارش هنردستان جشنواره بین المللی  فیلم هارتلند امریکا  به عنوان جشنواره مقدماتی  آکادمی اسکار در امریکا شناخته می شود که  دریافت کنندگان جایزه بخش فیلم کوتاه مستقیم به آکادمی اسکار معرفی می شوند فیلم «فصل فراموشی فریبا» که دربخش مسابقه  بیست و چهارمین دوره این جشنواره قدیمی که در قلب امریکا حضور داشت موفق به دریافت جایزه بزرگ و اصلی جشنواره به عنوان بهترین فیلم سینمایی شد.

این جشنواره از بیست وهفتم مهرماه تا سوم آبانماه میزبان بیست و پنج فیلم از سراسر جهان بود که از ایران فقط فیلم فصل «فصل فراموشی فریبا» در بخش رقابتی حضور داشت. رزاق موسوی پور به عنوان نماینده این فیلم که به امریکا دعوت شده بود جایزه را دریافت کرد.

فیلم «فصل فراموشی فریبا» به کارگردانی و تهیه کنندگی عباس رافعی هفته گذشته در جشنواره نهمین دوره جشنواره نیویورک موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم شد و  یونیورسال آمریکا   به عنوان بهترین فیلم سینمایی  و بهترین بازیگر زن موفق به کسب جایزه اصلی این  جشنواره  شدند وبیش از این عباس رافعی در جشنواره رومانی موفق به کسب جایزه بهترین فیلم سینمایی شد.

این فیلم در شهریور ماه امسال در بخش مسابقه جشنواره بین المللی  فیلم نیوجرسی امریکا  حضور داشت و موفق به دریافت چهار جایزه اصلی بهترین فیلم بهترین کارگردانی،بهترین بازیگر زن و بهترین فیلمنامه از این جشنواره شد. و در جشنواره هرات موفق به دریافت بهترین فیلم از این جشنواره شد .

عباس رافعی بیش از این نیز در بخش مسابقه جشنواره هادسون نیویورک  و در بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی کلمبیا آمریکا و جشنواره فیلم های آسیایی شیکاگو و در در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم مونترال کانادا حضور داشت.همچنین در نوزدهمین دوره جشنواره کرالا هند جایزه رافعی بهترین کارگردان آسیا  شد و فیلمش جایزه نتبک را دریافت کرد.

 

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

چهارده − 14 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?