«فصل فراموشی فریبا» در «بوفالو» رقابت می کند

«فصل فراموشی فریبا» در «بوفالو» رقابت می کندReviewed by آزیتا لاجوردی on Oct 17Rating:

هنردستان: فیلم فصل فراموشی فریبا به کارگردانی و تهیه کنندگی عباس رافعی در ادامه موفقیت های بین المللی خود، در بخش مسابقه جشنواره بین المللی بوفالو امریکا به رقابت خواهد پرداخت.

به گزارش هنردستان جشنواره بین المللی بوفالو امریکا که یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین رویداد هنری در غرب نیویورک است تمرکزش را بر معرفی و گسترش فیلم های فیلمسازان مستقل جهان گذاشته واز 15 تا 18 اکتبر در سه سالن اصلی مرکز هنرهای معاصر نیویورک برگزار می شود.

این جشنواره امسال میزبان 24 فیلم بلند سینمایی و 38 فیلم کوتاه از سراسر جهان است. در این دوره از جشنواره عباس رافعی با فیلم فصل فراموشی فریبا از کشور ایران حضور دارد.
رافعی چهارشنبه گذشته در جشنواره هرات موفق به کسب جایزه بهترین فیلم سومین دوره جشنواره شد و هفته گذشته نیز در جشنواره یونیورسال آمریکا به عنوان بهترین فیلم سینمایی و بهترین بازیگر زن موفق به کسب جایزه اصلی این جشنواره شدند.
بیش از این رافعی در جشنواره رومانی موفق به کسب جایزه بهترین فیلم سینمایی شده بود.
همچنین فصل فراموشی فریبا در شهریور ماه امسال در بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم نیوجرسی امریکا حضور داشت و موفق به دریافت چهار جایزه اصلی بهترین فیلم بهترین کارگردانی بهترین بازیگر زن و بهترین فیلمنامه از این جشنواره شد.
رافعی بیش از این نیز در بخش مسابقه جشنواره هادسون نیویورک و در بخش رقابتی جشنواره بین المللی کلمبیا امریکا و جشنواره فیلم های آسیایی شیکاگو و در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم مونترال کانادا حضور داشت.
همچنین رافعی در نوزدهمین دوره جشنواره کرالا هند جایزه بهترین کارگردان آسیا و فصل فراموشی فریبا جایزه نتبک را دریافت کرد.
این فیلم همچنین در سی و دومین دوره جشنواره فجر در بخش مسابقه حضور داشت و ساره بیات نامزد بهترین باریگر زن شد.
فصل فراموشی فریبا داستان زندگی زنی است که گذشته نامتعارفش سایه بر روی زندگی عاشقانه اش انداخته و تلاش او برای فرار از این گذشته سرنوشت نافرجامی را برای او رقم می زند و اکنون که همسرش تصادف کرده و در بیمارستان بستری است او مجبور می شود برای امرار معاش و تامین هزینه های بیمارستان با وانت او کار کند.
از جمله بازیگران این فیلم می توان به امین زندگانی، هومن کیایی، ژیلا آل ارشاد، ژیلا شاهی، ماجین موسوی پور، مهدی محتشمی، مرجان سپهری، سحر عبدالهی، سادیا جلالی پور، عدنان کاپوسیان، فریبا آهنگ و شهین تسلیمی اشاره کرد.
پخش بین المللی فیلم در موسسه تولید و پخش بین الملل فیلم نگاران انجام می پذیرد.
عباس رافعی سال گذشته فیلمی سینمایی به نام آوازهای سرزمین من را هم برای معاونت بین الملل صدا و سیما ساخت که اولین فیلم سینمایی داستانی در مورد داعش و افراطی گری مذهبی در جهان است که تاکنون ساخته شده است.
این فیلم هنوز در ایران به نمایش درنیامده و تاکنون چندین جایزه بین المللی از جشنواره های خارجی چون دیتکتیو و مسکو و کریمه دریافت کرده است.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

سه + 20 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?