به کارگردانی عباس رافعی؛
«فصل فراموشی فریبا» نامزد ۲ جایزه جشنواره کالیفرنیا شد

«فصل فراموشی فریبا» نامزد ۲ جایزه جشنواره کالیفرنیا شدReviewed by آزیتا لاجوردی on Jan 9Rating:

هنردستان: «فصل فراموشی فریبا» ساخته عباس رافعی نامزد بهترین فیلم سینمایی و همچنین نامزد بهترین بازیگر زن از جشنواره «ارواین» کالیفرنیا شد.

1963384

به گزارش هنردستان جشنواره بین المللی فیلم «ارواین» آمریکا که در ایالت کالیفرنیا برگزار می شود اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۳ یازده عنوان از فیلم هایش در اسکار حضور داشته و در ۱۱ مورد نامزد دریافت جایزه شده اند.

وجه تمایز این جشنواره که از ۱۵ تا ۲۱ ژانویه برگزار می شود با جشنواره های بین المللی دیگر این است که یک هفته قبل از شروع جشنواره نامزدهای بخش های مختلف جشنواره را اعلام می کند که امسال عباس رافعی و ساره بیات از ایران به ترتیب نامزد بهترین فیلم و بهترین بازیگر سال ۲۰۱۶ این جشنواره شده اند.

این جشنواره از بین فیلم های تاثیرگذار جهان در بخش های سینمایی، فیلم مستند، فیلم کوتاه و انیمیشن آثاری را گزینش کرده و در سالن های لاگونا هیلز در جنوب اورنج کانتی به نمایش می گذارد و کنفرانس های مطبوعاتی اش را در بازار لاگونا هیلز برگزار می کند.

«فصل فراموشی فریبا» ساخته عباس رافعی در این جشنواره نامزد بهترین فیلم سینمایی و همچنین نامزد بهترین بازیگر زن از جشنواره «ارواین» کالیفرنیا شد.

جشنواره «ارواین» به منظور ایجاد فرصت های شغلی در صنعت فیلمسازی توزیع کنندگان بزرگ را نیز مشارکت می دهد.

فیلم «فصل فراموشی فریبا» هفته گذشته جایزه بهترین فیلم و جایزه حقوق بشر را از جشنواره استرالیا دریافت کرد. همچنین در جشنواره «جیپور» هند ساره بیات برای این فیلم جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.

عباس رافعی پیش از این نیز در بخش مسابقه جشنواره «هادسون» نیویورك و در بخش رقابتی جشنواره بین المللی كلمبیا امریکا و در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم «مونترال» كانادا حضور داشت و فیلم «فصل فراموشی فریبا» در صفحه رسمی جشنواره هالیوود به عنوان پنج فیلم برگزیده هالیوود در سال ۲۰۱۵ معرفی شده است.

رافعی در پی این موفقیت ها اعلام کرد که این فیلم هر هفته در یکی از معتبرترین جشنواره های بین المللی جهان حضور داشته و بعد از این نیز حضور خواهد داشت و به لطف خدا نام سینمای ایران را همچنان در صدر سینمای تاثیرگذار جهان زنده نگه خواهد داشت.

پخش بین المللی فیلم در موسسه «فیلمنگاران» انجام می پذیرد.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

2 × پنج =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?