فیلمی از شبکه مستند در نخستین روز جشنواره «سلامت» رقابت می کند

فیلمی از شبکه مستند در نخستین روز جشنواره «سلامت» رقابت می کندReviewed by Khademi on Aug 22Rating:

هنردستان: شبکه مستند که سه تولید آن در بخش مسابقه فیلم های مستند جشنواره «سلامت» پذیرفته شده، اکران «دکتر محرابی» به کارگردانی بابک بهداد را در روز اول این جشنواره دارد.

به گزارش هنردستان؛ بابک بهداد کارگردان مستند «دکتر محرابی» از مجموعه «دسترنج» که اثر او به بخش مسابقه فیلم های مستند جشنواره فیلم «سلامت» راه پیدا کرده، درباره این مستند گفت: نخستین جشنواره فیلم «سلامت» از روز دوشنبه اول شهریور در پردیس سینمایی چارسو آغاز به کار می کند و مستندی درباره پروفسور محرابی در نخستین روز جشنواره ساعت ۱۷:۳۰ در سالن شماره چهار پردیس چارسو اکران می شود.

 

سلامت

وی افزود: پروفسور محرابی پدر جراحی اطفال ایران با سابقه ۵۰ سال فعالیت است. او با مرارت های بسیار در ترکیه و آلمان تحصیل کرده است. رشته‌ فوق تخصصی جراحی کودکان برای نخستین بار به کوشش او در دانشگاه تهران با گشایش بخش جراحی کودکان در بیمارستان بهرامی و سپس در بیمارستان امیرکبیر،‌ آغاز به کار کرد.

این مستندساز یادآور شد: از آن زمان تاکنون،‌ شمار فراوانی از متخصصان جراحی عمومی در این دانشگاه برای جراحی کودکان تربیت شده‌اند که بسیاری از آنان به درجه‌ استادی،‌ دانشیاری و استادیاری نائل شده اند و در دانشگاه‌های سراسر کشور به خدمت مشغولند.

بهداد در پایان گفت: در این مستند سعی کرده ام نگاهی متفاوت به زندگی پروفسور محرابی داشته باشم. او جان کودکان زیادی را نجات داده و پروژه های علمی بسیاری داشته است. همچنین ما در این مستند از او در روستای پدری اش واقع در طالقان نیز تصویر گرفته ایم.

دو تولید دیگر شبکه مستند از جمله «زمانی برای بودن» به کارگردانی علی شاهیده در روز چهارم جشنواره و «می خواهم زنده بمانم» ساخته محمد احسانی در روز پنجم جشنواره فیلم «سلامت» اکران می شود و به رقابت با دیگر آثار پذیرفته شده در بخش مسابقه فیلم های مستند جشنواره «سلامت» می پردازد.

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?