مصطفی ابطحی:
فیلم‌ها در حال بارگذاری در «VOD» است

فیلم‌ها در حال بارگذاری در «VOD» استReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 20Rating:

هنردستان: مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری بیان کند آرشیو موسیقی ایران به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختیار سیستم VOD قرار می گیرد.

به گزارش هنردستان به نقل از مهر؛ مصطفی ابطحی مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری با اشاره به آخرین پیشرفت ها در پروژه VOD «سند» (سامانه نمایش درخواستی) گفت: سه شنبه اول تیرماه تفاهمنامه ای میان شورای عالی تهیه کنندگان و شرکت های تجمیع کننده (اگریگیتور) برای کار مشترک و مدیریت برنامه های VOD، استفاده از فیلم های موسسات سینمایی و بخش خصوصی و تقسیم سهام و سود میان شرکت ها و تهیه کنندگان امضا می شود که بی شک این تفاهمنامه در پیشرفت طرح VOD بسیار تاثیرگذار است.

مصطفی ابطحی

وی ادامه داد: در حال حاضر موسسه رسانه های تصویری همه فیلم های خود را در اختیار شرکت های اگریگیتور قرار داده است تا بارگذاری لازم انجام شود. همچنین بنیاد سینمایی فارابی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی نیز به زودی تمام فیلم های خود را در اختیار این طرح قرار می دهند.

مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری تاکید کرد: انجمن سینمای جوانان نیز طی ۲ هفته گذشته همه ذخیره فیلم های خود را در اختیار ما قرار داده است تا بتوانیم آنها را برای بارگذاری آماده کنیم. همچنین علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به معاون هنری این وزارتخانه دستور داده است که آرشیو موسیقایی کشور را در اختیار VOD قرار دهد.

وی درباره همکاری با دستگاه‌ها و نهادهای خارج از وزارت ارشاد توضیح داد: با دستگاه های خارج از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله موسسه سوره سینما و کانون پرورش فکری صحبت کرده ایم تا آرشیو سینمایی خود را در اختیار ما قرار دهند. البته بعضی از این نهادها فیلم هایی دارند که باید قبل از بارگذاری به دیجتال تبدیل شده و اصلاح رنگ لازم در آنها صورت گیرد تا بتوان آن را آماده نمایش کرد و بتوانیم محصول با کیفیت در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

ابطحی در پایان گفت: درحال حاضر جلسات مداوم با وزارت ارتباط و فناوری اطلاعات را برگزار می کنیم تا بتوانیم همه امور را به خوبی پیش بریم. در این میان ما تنها نیازمند افزایش محتوای فیلم ها در بانک VOD هستیم که فکر می کنم با همکاری نهادهای مختلف به زودی ذخیره بزرگ تصویری کشور را فراهم کنیم و در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?