کمال تبریزی در گفت و گو با هنردستان:
فیلنامه باید به شکل فردی و با مشورت نوشته شود نه گروهی

فیلنامه باید به شکل فردی و با مشورت نوشته شود نه گروهیReviewed by مصطفی زبرجد on May 24Rating:

هنردستان: کارگردان سینما گفت: فیلمنامه ذاتا خلاقیت هنری نیست که در شکل گروهی چندان رشد پیدا کند و حتما باید نویسنده آن یک نفر باشد در واقع نویسنده ای موفق تر است که با آدم های بیشتری مشورت کند.

هنردستان: کمال تبریزی کارگردان سینما در خصوص فیلمنامه نویسی گروهی در سینما گفت: فیلمنامه را معمولا باید به شکل فردی نوشت اما می تواند نویسنده مشاوران مختلف داشته باشد البته در ایران این نوع فیلمنامه نویسی متداول نیست اما اگر راه اندازی شود و فیلمنامه به شکل گروهی نوشته شود شاید نتیجه بهتری پیدا کند.

کمال

وی تصریح کرد: فیلمنامه ذاتا خلاقیت هنری نیست که در شکل گروهی چندان رشد پیدا کند و حتما باید نویسنده آن یک نفر باشد در واقع نویسنده ای موفق تر است که با آدم های بیشتری مشورت کند.

تبریزی درباره تفاوت فکر و سلیقه در ایران و تاثیر آن بر موفقیت فیلمنامه نویسی گروهی اظهار کرد: فکر می کنم خوب جواب دهد، اتفاقا اگر یک گروهی با سلایق مختلف در مورد فیلمنامه و ساخت آن نظر دهند نتیجه خوبی دارد اما حتما باید نویسنده یک نفر باشد ولی بتواند نظرات مختلف را بگیرد و از فیلتر خود عبور دهد حتما خطای آن کمتر است.

کارگردان «مارمولک» درباره فیلمنامه فیلم های در حال اکران عنوان کرد: موفق به دیدن فیلم های امسال نشدم و در جشنواره فقط توانستم فیلم «بادیگارد» و«ابد و یک روز» را ببینم، فکر می کنم هر دو فیلم گروه مخاطبان خاص خود را دارد یعنی هم فیلم های خوبی هستند و هم توانستند مخاطبان خود را جذب کنند.

تبریزی در پایان گفت: معضل سینمای ایران فیلمنامه است و امیدوارم این معضل حل شود.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?