گفت و گو با مدیر هنری جشنواره کارگاه آزاد فیلم
قاطعی: پوستر هر جشنواره بیانگر راه و چشم انداز آن است

قاطعی: پوستر هر جشنواره بیانگر راه و چشم انداز آن استReviewed by مصطفی زبرجد on Mar 2Rating:

هنردستان: در خصوص تاثیرات پوستر باید بگویم که اگر تصور کنیم بخش اعظمی از شکل گیری شخصیت به پوشش انسان بستگی دارد، بی تردید پوستر هر جشنواره بیانگر راه و چشم اندار آن است.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ سجاد قاطعی در خصوص چگونگی همکاری با جشنواره کارگاه آزاد فیلم گفت: من از هنرجویان کارگاه آزاد بازیگری بودم که متوجه فراخوان دوره ی جدید جشنواره آزاد فیلم شدم. به سرعت با افراد دیگری از هنرجویان گرد هم آمدیم تا نسبت به تصمیمات قبلی که داشتیم برای ساخت یک فیلم کوتاه و همچنین مستند آماده شویم. با توجه به اخذ مجوز ، بازنویسی و ویرایش فیلمنامه به کمک کارگاه و هماهنگی با عوامل دیگری همچون صدا و فیلمبرداری متاسفانه نتوانستیم در زمان مقرر پروژه را به اتمام برسانیم و از رقابت در جشنواره بازماندیم.

photo_2016-03-02_11-48-44

وی افزود: رشته ی من گرافیک بود و در یکی از شرکت های مخابراتی مدیریت واحد اجرایی روبدادها و در شرکت خصوصی دیگر مشاور پروژه های تبلیغاتی را بر عهده داشتم، لطف جناب آقای حیدری پور- دبیر جشنواره شامل حال بنده شد و ایشان از بنده دعوت کردند تا در ستاد اجرایی این دوره در کنار دیگر دوستان با سِمت طراح و مدیر تبلیغات مشغول به فعالیت شوم.

قاطعی در خصوص کار طراحی پوستر این جشنواره اظهار کرد: حدود 2 ماه پیش بود که طراحی تایپو گراف لوگو و پوستر در دستور کار قرار گرفت. با نشست هایی بیش از 3 مرتبه با همکاران اولین اتود طراحی شد که مورد اقبال قرار نگرفت. بیش از سه مرتبه اصلاحات اساسی روی آن انجام شد ولی باز موفق به کسب رای نشد.

طراح پوستر هفتمین دوره جشنواره کارگاه آزاد فیلم ادامه داد: با بهره گیری از رهنمودهای استاد کیمیایی اتود بعدی نیز آماده شد که با بیشترین استقبال مواجه شد. در این هنگام با عنایت آقای حیدری پور بنده پیشنهاد درج تصویر استاد کیمیایی را در پوستر مطرح کردم و با گذشت چند روز طرح فعلی پوستر آماده و تقدیم ستاد شد. خوشبختانه نظرات مثبت و کارشناسی روی آن نوید انتخاب پوستر بود. اصلاحات زیاد داشت ولی اساسی نبود و ساختار کلی آن به همان شکل باقی ماند.

قاطعی در خصوص این ایده و حسی که در زمان طراحی داشت بیان کرد: با توجه به گذشت ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر، بنده در نظر داشتم پیرو ایده پرداز و طراح پوستر چشنواره که استفاده از تصویر بزرگان سینما بود، ما هم ادای دینی داشته باشیم به استاد کیمیایی و با توجه به اینکه بانی اصلی شروع و همچنین ادامه ی این جشنواره ایشان هستند از تصویرشان در پوستر استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: رنگ بنفش یاسی ، از رنگ هایی بود که دراتاق فکر تعیین و درج نشانه ای از پرنده ی صلح در پوستر مقرر شد. اینگونه بود که پوستر فعلی طراحی و آماده شد. مفاد تبلیغی و طراحی دیگر نیز بر اساس پوستر طراحی و آماده ی توزیع شد.

قاطعی در خصوص نقش پوستر برای یک جشنواره عنوان کرد: در خصوص تاثیرات پوستر باید بگویم که اگر تصور کنیم بخش اعظمی از شکل گیری شخصیت به پوشش انسان بستگی دارد، بی تردید پوستر هر جشنواره بیانگر راه و چشم اندار آن است.

وی در پایان گفت: امیدوارم زحمات شبانه روزی همکارانم برای معرفی استعدادهای جدید و همچنین ایجاد انگیزه در آنها دیده شود و با حمایت دیگر هنرمندان و مراکز ذیربط شاهد بزرگتر شدن این جشنواره در سالهای آتی باشیم.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?