تهیه کنندگان «من سالوادور نیستم» در گفتگو با هنردستان:
قربانی شورای صنفی شده ایم

قربانی شورای صنفی شده ایمReviewed by مصطفی زبرجد on Nov 29Rating:

هنردستان: نمی دانم اعضای شورای صنفی چه کسانی هستند و قرار است به نفع چه کسانی کار کنند. اگر قرار است به نفع سالن دار سینما تصمیم گیری کند چرا فیلم روی زمین مانده است.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ مدتی است که جامعه سینمایی و رسانه ای خبرهای متفاوتی از اکران «من سالوادور نیستم» را می شنود. فیلمی که در جشنواره فیلم فجر حضور نداشت و شایعات متفاوتی را نیز پشت سر گذاشت.  عوامل این فیلم شش ماه است که آمادگی خود را برای اکران اعلام کرده اند اما با این وجود این فیلم در جریان تصمیم گیری شورای صنفی برای اکران دچار بلاتکلیفی است. با وجود این مسائل نشست خبری و اکران خصوصی «من سالوادور نیستم» روز چهارشنبه در پردیس سینمایی کوروش برگزار شد. فیلمی که در این مقطع زمانی به عنوان فیلمی تجاری می تواند به گیشه راکد سینمای ایران کمک نماید. به همین منظور برای بررسی وضعیت نامعلوم «من سالوادور نیستم»  گفتگویی با تهیه کنندگان این فیلم ترتیب داده ایم.

شورای صنفی در ایفای وظیفه، به نفع سینماداران یا جناحی خاص سر در گم است

سید امیر پروین حسینی تهیه کننده سینما در خصوص فیلم «من سالوادور نیستم» گفت: کار براساس روند تولیدی که پیش بینی شده بود با همکاری و هماهنگی همه عوامل به خوبی به نتیجه رسید. این فیلم در آپارتمان و یک گوشه ای تولید نشده است بلکه لوکیشن های مختلف اعم از فرودگاه، بندر، باغ وحش، شهربازی و خیابان که در یک فیلم خارج از کشور باید ببینید در فیلم وجود دارد. این اتفاق یعنی همه همکاران خیلی خوب در هماهنگی ها موفق بوده اند.

photo by majid niknafs (15)

وی افزود: ما یک سری انتظارات و پیش بینی برای این فیلم در اکران تعریف کرده ایم. در درجه اول باید مردم از فیلم خوششان بیاید و در درجه دوم حرفهاو پیامهایی که در فیلم برایشان بیان کرده ایم به آنها منتقل شود که منتظریم ببینیم مردم در رابطه با فیلم در زمان اکران چه نظری دارند.

پروین حسینی در خصوص نقش دفاتر پخش در اکران بیان کرد: همه چیز پیچیده شده است، شش ماه است که فیلم آماده است . می گویند جایی مثل شورای صنفی است که باید اجازه اکران را صادر کند. یکی دو سال پیش بحث اکران در شورا ساده تر بود.

تهیه کننده «ساخت ایران» ادامه داد: سینماداران با من تماس می گیرند که این روزها فیلمی در اکران نداریم که هزینه های سینما را برگرداند و این فیلم می تواند به جذب مخاطب کمک کند تا در مدت باقی مانده سال هزینه های سینماداران تامین شود. ولی این اتفاقات نمی افتد و حبیب اسماعیلی هم در رفت و آمد به مراکز مختلف و این شورا، از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و با همه عوامل موثر در اکران صحبت می کنند اما این شورا هنوز رای و تصمیم قطعی در مورد «من سالوادور نیستم» صورت نداده است.

این تهیه کننده سینما که دل پری از شورای صنفی داشت اظهار کرد: نمی دانم اعضای این شورا چه کسانی هستند و قرار است به نفع چه کسانی کار کند. اگر قرار است به نفع سالن دار سینما تصمیم گیری کند چرا فیلم روی زمین مانده است و اگر قراراست به نفع جناحی کار شود به ما بگویند تا تکلیف خود را بدانیم. من اصلا نمی دانم جریان چیست و باید به سینماداران که پی گیر فیلم هستند چه جوابی بدهم.

پروین حسینی گفت: چند فیلم ساختم که همه در مرحله پخش برای اکران مشکل داشت اما نمی دانم دیگر چرا این فیلم دچار مشکل شده است.

من سالوادور نیستم حاصلِ تجربه 10 سال فیلمسازی است

 منصور سهراب پور تهیه کننده سینما گفت: «من سالوادور نیستم» حاصل تجربه تولید فیلم و سریال در 10 کشور بود. نحوه کار کردن خارج از کشور، مدیریت، همدل کردن و چیدن گروه ظرافت های خاصی دارد که در این فیلم اتفاق افتاد و در مجموع بچه‏ هایی که پشت صحنه جمع شدند به جهت فنی، تخصصی و اخلاقی خوب بودند و نتیجه کار به جلوی دوربین منتقل شد که کار قابل تاملی شکل گرفت و امیدوارم مخاطبان هم از فیلم رضایت داشته باشند.

سهراب پور گفت: موضوعات اجتماعی خواهان زیاد دارد و مردم دوست دارند از اتفاقات پیرامون خود قصه های نو و جدیدی ببینند و از دریچه‏ های مختلفی به آن نگاه کنند و این هم از قابلیت‏های سینما و موضوعات اجتماعی است که کارگردانان به این سو می‏ روند و از آن بهره می‏ گیرند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

19 + 3 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?