قسمت جدید «عصر یخبندان» به سینما آمد

قسمت جدید «عصر یخبندان» به سینما آمدReviewed by آزیتا لاجوردی on Jul 2Rating:

هنردستان: پنجمین قسمت از مجموعه انیمیشن‌های محبوب «عصر یخبندان» اکران خود را در سطح بین‌المللی آغاز کرد.

به گزارش هنردستان به نقل از ایسنا؛ «عصر یخبندان: دوره برخورد» جدیدترین فیلم از مجموعه انیمیشن‌های «عصر یخبندان» محصول استودیو بلواسکای در کمپانی فاکس قرن بیستم است که پیش از این از 22 جولای اکران خود را در گیشه آمریکای شمالی آغاز کرد و در چندین بازار عمده و مهم بین‌المللی به روی پرده رفت.

download (1)

این انیمیشن سه بعدی از روز پنجشنبه (30 ژوئن) نمایش خود را در سینماهای آلمان و استرالیا و از روز جمعه در سینماهای انگلیس و مکزیک آغاز کرد و در روزهای آینده در چندین کشور خارجی دیگر نیز اکران خواهد شد.

قسمت قبلی این انیمیشن در سال 2012 با عنوان «عصر یخبندان: رانش قاره‌ای» به فروش بیش از 715 میلیون دلار در گیشه بین الملل دست یافت تا 82 درصد از فروش جهانی 877 میلیون دلاری این انیمشین، از محل گیشه خارجی تامین شود.

اولین قسمت از سری انیمیشن‌های «عصر یخبندان» در سال 2002 به کارگردانی «کربیس وج» راهی سینما شد و با بودجه ساخت 59 میلیون دلاری به فروش بالغ بر 383 میلیون دلار در گیشه جهانی دست یافت.

دومین و سومین قسمت از این انیمشن در سال‌های 2006 و 2009 و با عنوان «عصر یخبندان: ذوب» و «عصر یخبندان:آغاز دایناسورها» به ترتیب به فروش بیش از 655 و 884 میلیون دلار رسید و «عصر یخبندان: رانش قاره‌ای» به کارگردانی «استیو مارتینو» و «مارو تورمیر» در سال 2012 نیز فروش 877 میلیون دلاری را در گیشه جهانی رقم زد.

کارگردانی قسمت جدید و پنجم انیمیشن «عصر یخبندان» نیز بر عهده «استیو مارتینو» و «مارو تورمیر» است.

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?