عزت‌الله الوندی:
«قصه‌های شیرین ایرانی» به 40 کتاب می‌رسد

«قصه‌های شیرین ایرانی» به 40 کتاب می‌رسدReviewed by آزیتا لاجوردی on Oct 13Rating:

هنردستان: دبیر دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری برخی از فعالیت‌های کنونی این دفتر را تشریح کرد.

به گزارش هنردستان عزت الله الوندی دبیر دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری درباره فعالیت‌های کنونی این دفتر گفت: یک سری ازکارهای دفتر کارهایشان تقریبا به اتمام رسیده و به زودی برای ارائه به انتشارات آماده می‌شوند؛ از جمله اینها مجموعه «قصه نیکان» است که شامل 17 کتاب است و برای گروه مخاطب نوجوان تهیه شده است.

الوندی درباره این مجموعه توضیح داد: «قصه نیکان» درباه زندگی معصومین(ع) به اضافه زندگی حضرت خدیجه(س) و حضرت زینب(س) و حضرت عباس(س) است. این مجموعه تقریبا کارهایش تمام شده است و مراحل پایانی را سپری می‌کند.

وی ادامه داد: مجموعه دیگر، مجموعه «قصه‌های شیرین ایرانی» است که موضوع آن بازنویسی متون کهن است. البته این پروژه قبلا به اجرا درآمد و برخی از آثار آن هم منتشر شده است ولی از آنجا که قرار بود یک پروژه 40 جلدی باشد آثار باقی مانده آن هنوز منتشر نشده است.

به گفته الوندی تاکنون حدود 16 کتاب از این مجموعه چاپ شده و باقی آن‌ها هم مراحل پایانی خود را سپری می‌کنند.

الوندی گفت: علاوه بر این‌ها دفتر ادبیات کودک و نوجوان پروژه‌های روتین خود را دارد که «رمان کودک» و «مجموعه داستان کودک» و «مجموعه شعر کودک و خردسال»، «مجموعه شعر طنز» «قصه‌های جور وا جور» را شامل می‌شود و همچنان آثاری در این چند حوزه به دست ما می‌رسد و روی آن‌ها کار می‌شود تا به مرحله انتشار برسند.

دبیر دفتر ادبیات کودکو نوجوان حوزه هنری درباره آمادگی این دفتر برای همکاری با شاعران و نویسندگان کودک و نوجوان گفت: دفتر ادبیات کودک و نوجوان صد در صد آماده همکاری با نویسندگان و شاعران کودک و نوجوان است؛ ما از ایده‌ها و طرح‌های نو استقبال می‌کنیم.

وی در پایان افزود: مثلا پروژه «رمان کودک» با پیشنهاد دوستان تشکیل شد و ما فراخوان دادیم و نویسنده‌ها قول‌ دادند که آثارشان را برای ما ارسال کنند، اما متاسفانه در این زمینه هنوز اثری که برخوردار از استانداردهای لازم باشد و بتوانیم آن‌ها را در قالب «رمان کودک» چاپ کنیم به دست ما نرسیده است.

 

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

چهار × 2 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?