٢٤ تا ٢٩ ارديبهشت؛
«كاوه يارى» چقاشى‌هایش را به گالرى گلستان می‌برد

«كاوه يارى» چقاشى‌هایش را به گالرى گلستان می‌بردReviewed by آزیتا لاجوردی on May 8Rating:
هنردستان: چكش-نقاشى‌هاى كاوه يارى كه خودش عنوان «چقاشى» را براى آن‌ها ابداع كرده، از ٢٤ ارديبهشت در گالرى گلستان به نمايش در مى‌آيند.
4495907_304
به گزارش هنردستان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ در توضيح اين نمايشگاه آمده: «چقاشی هنری‌ است که با استفاده از یک چکش ساده، به فلز بی‌جان زندگی می‌بخشد و آن را به یک کار هنری رازآمیز و روح‌افزا تبدیل می‌کند. هنرمند خودآموخته لایه‌های فلز را همسان مادری که با عشق از فرزندش نگهداری می‌کند، شکل می‌دهد. هستی بی‌جنبش آن را به‌ قالب در می‌آورد و تندیسی شگفت و زنده می‌آفریند. نگاهی نزدیک به این تناسخ دلربا، دوستداران هنر و بینندگان رهگذر را به حس عمیقی از زیبایی هدایت می‌کند …».
رضا كيانيان در بخشی از متنی كه در‌باره اين نقش برجسته‌ها نوشته، آورده است: «نقش برجسته‌های كاوه ياری، آدمی را با خود به اساطير می‌برد به دنيايی كه تازه آدمی به خلاقيت دست يازيده بود. روزگاری كه آدمی با آنچه در دسترس داشت، خيال خود را می‌ساخت. اين نقش برجسته‌ها تا آنجا كه به سليقه‌های رايج وصل نشده‌اند، بسيار شخصی و خلاقانه‌اند. فلز و به ويژه مس، بوم‌های كاوه هستند.»
كاوه ياری متولد شهريور 1332 در اراک و هنرمند خودآموخته‌اى است كه در دوران هنرستان فلزكارى خوانده است.
نمايشگاه چقاشى‌هاى او جمعه ٢٤ ارديبهشت از ساعت ١٦ در گالرى گلستان افتتاح مى‌شود و تا ٢٩ ارديبهشت ادامه دارد. گالرى گلستان در دروس، خيابان كماسايى شماره ٣٤ واقع شده است.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?