به کارگردانی فریبرز کریمی؛
«لانه خرگوش» به خانه هنرمندان می‌رود

«لانه خرگوش» به خانه هنرمندان می‌رودReviewed by آزیتا لاجوردی on Dec 6Rating:
هنردستان: نمایش «لانه خرگوش» که اتفاقات بعد از تصادف و فوت فرزند خانواده را می‌گوید، روی صحنه می‌رود.
3871238_551
به گزارش هنردستان فریبرز کریمی کارگردان نمایش «لانه خرگوش» در خصوص نمایش خود گفت: داستان خانواده‌ای است که فرزندشان در سانحه تصادف فوت کرده و هشت ماه از آن اتفاق می‌گذرد و نمایش اتفاقات بعد از تصادف و موقعیت‌های مختلفی که خانواده در آن قرار می‌گیرند را نشان می‌دهد.
وی در خصوص انگیزه خود از انتخاب این نمایشنامه بیان کرد: این اثر به روابط انسان‌ها می‌پردازد. همچنین داستان نمایش به یک جغرافیایی خاص معطوف نمی‌شود و کمک کردن آدم‌ها به این خانواده برای کنار آمدن با این موضوع را به تصویر می‌کشد که چگونه تلاش می‌کنند تا درک آن راحت‌تر شود. از طرفی هم خود شخص قاتل (که البته قتل غیر عمد بوده) در خصوص جهان‌های موازی صحبت می‌کند که همه این‌ها در کنار هم باعث شد تا این نمایشنامه را روی صحنه ببرم.
کریمی با بیان اینکه نمایشنامه ایرانی نشده مطرح کرد: یک اثر رئالیستی با بازی‌های واقع‌گرایانه است که به هیچ وجه ایرانی نشده. همچنین از طرفی هم تأکیدی بر خارجی بودن آن ندارد.
کارگردان نمایش «لانه خرگوش» در راستای دکور و موسیقی آن عنوان کرد: دو سازه میز و مبل در صحنه وجود دارد که آکسسور‌ها از دل آن بیرون می‌آید و آهنگ هم از قبل ساخته شده و به صورت ضبط شده پخش می‌شود. همچنین تماشاگران شاهد مونولوگی خواهند بود که به جذاب‌‌تر شدن و پیشبرد بهتر داستان کمک می‌کند.
وی درباره گروه نمایشی خود با نام «پوهمی» عنوان کرد: ما از سال 89 از دانشگاه تهران با یکدیگر کار کرده‌ایم و در این مدت هر شش نفرمان با هم بوده‌ایم که این نمایش هم سال 92 در جشنواره دانشگاهی شرکت کرده بود.
گفتنی است؛ نمایش «لانه خرگوش» به کارگردانی فریبرز کریمی، از 27 آبان الی 17 آذر در خانه هنرمندان ساعت 20:00 روی صحنه می‌رود.
۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

3 + چهار =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?