با ۱۲ قطعه؛
«لیلی‌نامه» داود آزاد منتشر شد

«لیلی‌نامه» داود آزاد منتشر شدReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 23Rating:

هنردستان: آلبوم موسیقی «لیلی نامه» به آهنگسازی و خوانندگی «داود آزاد» منتشر و روانه بازار موسیقی کشور شد.

50043_635499214173275987_l

به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا؛ آلبوم موسیقی «لیلی نامه» ۱۲ قطعه به نام‌های «بی‌نشان»، «کاندر غلطم»، «هوالاول هوالاخر»، «فن دیوانگی»، «یارلیلی»، «چون تو هستی همه هست»، «آنِ خرابات»، «که هنوز من نبودم»، «عشق است»، «اثری نیست مرا»، «من نه منم» و «مشق نام لیلی» دارد.

«داود آزاد» پیشتر از این درباره آلبوم «لیلی نامه» گفته بود: «در این اثر دوستان هنرمندم جاوید ابراهیم پور (نی)، نبیل یوسُف شریداوی (دف)، شایان ریاحی (پرکاشن)، محمد جعفر قاضی عسگر (تنبک) و کارن کبیری (کنترباس) به نوازندگی پرداخته‌اند. کارن کبیری ساکن کاناداست. همچنین مرتضی قنبر نسب هنرمند بهبهانی در یک قطعه نی انبان، حمزه مقدم نوازنده‌ی خوزستانی در یک قطعه سازهای کوبه‌ای جنوبی و در دو قطعه دیگر نیز یک نوازنده‌ی انگلیسی به نام نیک هلند ویولونسل نواخته اند که ضبط قطعات وی در انگلیس صورت گرفته است. غالب اشعار از مولاناست، بجز چند قطعه. بیات اصفهان، نوا و شور نیز از جمله دستگاه‌های این اثر است.

وی خاطرنشان کرد: جاوید ابراهیم پور در این اثر قطعه‌ی زیبایی را تنظیم کرده با ریتم ۱۲ تایی و ۲۴ تایی. در واقع قطعات از لحاظ ریتمیک تنوع زیادی دارند و چند ریتم نو وارد اثر کرده‌ایم که فکر می‌کنم در موسیقی ما اولین بار است استفاده می‌شود. یکی از این ریتم‌ها را هم من در تصنیف «یار لیلی» از ساخته‌های خودم به کار برده‌ام که ۹ ضربی و ۵ ضربی ست. ۹ ضربی از تازه‌های ریتم، در تصنیف‌های ایرانی است.

علاقمندان برای تهیه آلبوم موسیقی «لیلی نامه» به صورت نسخه اصلی میتوانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند، همچنین این اثر از طریق سایت «بییپ تونز beeptunes.com» نیز به صورت دیجیتال قابل خریداری و دانلود قانونی است.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?