پیروز ارجمند:موسیقی علمی‌ترین هنر است
ماجرای شنیدنی پیروز ارجمند در “دورهمی”

ماجرای شنیدنی پیروز ارجمند در "دورهمی"Reviewed by لیلا فتح الله پور on Nov 13Rating:

به گزارش خبرگزاری هنردستان، برنامه «دورهمی» که شامگاه شنبه 22 آبان ماه با موضوع علم روی آنتن شبکه نسیم رفت میزبان پیروز ارجمند آهنگساز و موسیقی‌دان بود.

در ابتدای برنامه ارجمند در مورد پرسر و صدا بودن دوره مدیریت خود در وزارت ارشاد، گفت: «من همیشه از کودکی پرسر و صدا بودم و همه از دستم شاکی بودند. ولی جدا از شوخی چون خود من جزو خانواده موسیقی بودم و به یک مسئولیت رسیده بودم، نسبت به صنف خودم احساس مسئولیت می‌کردم و سعی داشتم در زمان کوتاهی که در اختیار دارم بتوانم به آرزوها و ایده‌آل‌های خودم برسم و خوشبختانه به بخش اعظمی از آن هم رسیدم.»

سپس ارجمند درباره ماجرای استعفایش گفت: «من از سال 92 تا 94 در این مسئولیت بودم و اعتقاد دارم که هرکس تا زمانی که می‎داند حضورش در سمتی مفید است باید به کار خود ادامه دهد و اگر کارایی لازم را نداشت باید جایگاه را برای دیگری خالی کند مثل تمام کشورهای اروپایی. عوامل بازدارنده برای ادامه کارم وجود داشت و استعفا دادم.»

ارجمند در پاسخ به سوال مدیری که پرسید آیا موسیقی علم است گفت: «موسیقی علمی‌ترین هنر است، بسیاری از شاخه‌های ریاضی و فیزیک از طریق موسیقی کشف شدند و یک آهنگساز باید بر علوم دیگر تسلط داشته باشد.»

این هنرمند 46 ساله درباره جوان ماندش گفت: «کرمانی هستم و قالیچه کرمان معروف است دیگر، اما من آدم کینه‌ای و حسودی نیستم و چون به کارم علاقه دارم جوان مانده‌ام.»

او در مورد ازدواج و عاشق شدنش گفت: «ازدواج کرده بودم، دو بار عاشق شدم دفعه اول و دوم ناکام بودم. عاشق کسی بودم که خجالت می‌کشیدم به او بگویم و او با یکی از دوستان من ازدواج کرد. من حسابی سوختم و دوگانه سوز شدم.»

مدیری در این خصوص گفت: «اگر دفعه دیگری تصمیم گرفتید اقدام کنید بفرمایید من بیایم کمکتون کنم.»

ارجمند در پایان خود را با وجود داشتن خانواده و دوستان خوب خوشبخت دانست و تابلوی خطاطی به موزه «دورهمی» اهدا کرد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?