«ماحی» با هفت مورد اصلاحیه اکران می‌شود

«ماحی» با هفت مورد اصلاحیه اکران می‌شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 12Rating:

هنردستان: فیلم سینمایی «ماحی» به كارگردانی داوود خیام پس از اینکه پشت درهای جشنواره از رقابت باز ماند، بالاخره پس از چندماه با هفت مورد اصلاحیه پروانه نمایش گرفت.

به گزارش هنردستان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ این فیلم كه همایون ارشادی، آناهیتا نعمتی و مهران احمدی در آن نقش آفرینی‌های اصلی را داشته اند، هفته گذشته در تعاملی فرهنگی با شورای پروانه نمایش وزارت ارشاد، با اعمال اصلاحاتی موفق به دریافت پروانه نمایش شد و در آینده ای نزدیك، اكران خواهد شد.

داود خیام كارگردان فیلم، پس از صدور پروانه نمایش درباره عدم حضور این فیلم در جشنواره سی و چهارم گفت: «متاسفانه، فیلم «ماحی» از باب مصلحت اندیشی فرهنگی و یا به تعبیری سلیقه تهاجمی، مورد بی مهری قرار گرفت و از حضورش در بخش نگاه نوی جشنواره جلوگیری شد، همان زمان و حتی بعدتر از ما درخواست كردند كه فیلم اصلاح شود. در این میان ما دقیقا نمی دانستیم كجای این فیلم، به چه دلیل و منظوری «باید» اصلاح شود، با تمام این ابهامات، مسیر ناهموار پیش رو را طی كردیم تا به امروز رسیدیم.»
ماحی
این كارگردان كه «ماحی» نخستین ساخته بلند سینمایی اش محسوب می شود، درباره چگونگی برخورد جشنواره فجر با فیلمش افزود: «در پی همین صحبت ها، ما را تا لحظه اعلام اسامی فیلم‌های «نگاه نو – فیلم های اول» آرام آرام روی پله های موزه سینما كشاندند و به همین ترتیب این فیلم با زبانی بسته و بی سر و صدا به دلایلی نامشخص از جشنواره فیلم فجر جا ماند.»
در پی این اتفاق، فریدون جیرانی كه جمعه ٣٠ بهمن ٩٤ در برنامه هفت شبكه سوم سیما بود، در این برنامه انتخاب نشدن «ماحی» در بخش «نگاه نو» را تلویحاً به دلیل تصمیم شخص دبیر جشنواره دانست و از نبود این فیلم در جشنواره فیلم فجر، ابراز تاسف كرد.
ماحی
داستان این فیلم كه بر اساس اتفاقات واقعی است، بین سالهای 91 تا 92 می گذرد که روایتگر شرایط زن فیلم به نام «ماحی» است. شرایطی كه بازگوکننده معنای کلمه ماحی است که از آن به معنای محو کننده یا نابود کننده یاد می شود.
آنا نعمتی، مهران احمدی، همایون ارشادی، احسان امانی، سپیده اعلایی، هدی نوری زاده و مریم داوودی از جمله بازیگرانی هستند كه در این پروژه سینمایی «ماحی» ایفای نقش کرده اند.
عوامل ماحی عبارتند از:
نویسنده و کارگردان: داوود خیام، تهیه کننده: جوادنوروزبیگی، سرمایه گذار و مجری طرح: روزبه حسینی کارگر، مدیر فیلمبرداری: مسعود سلامی، تدوین: بهرام دهقانی، طراح صحنه: پیام اسکندری، طراح لباس: ملودی اسماعیلی، طراح گریم: محسن دارسنج، صدابردار: منصور شهبازی، طراحی و تركیب صدا: محمود موسوی نژاد، آهنگساز: بهزاد عبدی دستیاران اول كارگردان: حسین خضوعی، سامان رخصتی، منشی صحنه: سهیلا كاشفی، عكاس: مهدی دلخواسته، مدیر تولید: محمد رضا منصوری، مدیرتبلیغات و مشاور رسانه ای: شیوا آبا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?