دارنده جایزه اسکار، گرمی، گلدن گلوب، کن و بفتا
«مارتین اسکوسیزی» کارگردان نامدار نشان «فریرز کلاب» را دریافت کرد

«مارتین اسکوسیزی» کارگردان نامدار نشان «فریرز کلاب» را دریافت کردReviewed by آزیتا لاجوردی on Jul 2Rating:

هنردستان: اسکورسیزی که جوایز اسکار، گرمی، گلدن گلوب، امی، کن و بفتا را در کارنامه‌اش دارد به عنوان هفتمین دریافت کننده نشان «فریرز کلاب» در تاریخ ۱۰۰ ساله این کلوپ انتخاب شد.

به گزارش هنردستان به نقل از فارس؛ اسکورسیزی که جوایز اسکار، گرمی، گلدن گلوب، کن و بفتا را در کارنامه‌اش دارد به عنوان هفتمین دریافت کننده نشان «فریرز کلاب» در تاریخ 100 ساله این کلوپ انتخاب شد.

مارتین اسکوسیزی

مارتین اسکورسیزی با بیش از نیم قرن سابقه درخشان به عنوان کارگردان در سینمای هالیوود، یکی از هفت دریافت کننده جایزه این کلوپ در تاریخ بیش از یک قرنی آن خواهد بود.

جایزه در مراسمی که 21 سپتامبر در نیویورک برگزار می‌شود به وی اهدا خواهد شد. این مراسم با حضور دوستان و همکاران اسکورسیزی و چهره‌های سرشناس سینما و برای ادای احترام به این کارگردان 73 ساله برگزار می‌شود.

مارتین اسکورسیزی به عنوان یکی از فیلمسازان مهم و تاثیرگذار تاریخ سینما شناخته می‌شود. وی فیلم‌های شاخصی چون «راننده تاکسی»، «گاو خشمگین»، «دوستان خوب»، «کازینو» و «سلطان کمدی» را در کارنامه دارد. اسکورسیزی جایزه اسکار را برای کارگردانی «درگذشته» دریافت کرده است.

این جایزه یکی از ده‌های جایزه‌ای است که مارتین اسکورسیزی در طول دوران حرفه‌ای‌اش دریافت کرده است. اسکورسیزی قبلا جوایزی نظیر نخل طلای جشنواره کن، گرمی، امی، گلدن گلاب و جایزه بفتا را ازآن خود کرده است. او در مقام کارگردانی بیشترین نامزدی جایزه اسکار را داشته است. در تلویزیون نیز فیلم‌ها و سریال‌های مهمی را کارگردانی کرده که «پیاده روی امپایر» برنده چندین جایزه و «وینیل» نیز از جمله آنهاست.

تام کروز، رابرت دنیرو، داگلاس فیربنکس، کری گرانت، تونی بنت و فرانک سیناترا پیش از این، این جایزه را دریافت کرده‌اند.

جری لوییس که رییس این انجمن است اهدای این جایزه به اسکورسیزی را موجب افتخار انجمن خواند.انجمن راهبان نیویورک برای داشتن اعضای مشهورش شهرت دارد و بیشتر کمدین ها عضو این انجمن هستند.

جری لوییس کمدین بزرگ تاریخ سینما به بهانه اهدای این جایزه گفت:” مارتین اسکورسیزی تنها در فیلم «سلطان کمدی» کارگردان و فرمان‌دهنده من نبود بلکه وی در تمام زندگی سلطان من است”.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?