مجمع عمومی انجمن خوشنویسان برگزار می شود

مجمع عمومی انجمن خوشنویسان برگزار می شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Jul 21Rating:
هنردستان: معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره دوازدهمین مجمع سراسری انجمن خوشنویسان ایران که فردا پنجشنبه اول مرداد در تالار وحدت برگزار می شود، بيانيه ای منتشر كرد.
به گزارش هنردستان: در بيانيه معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مجمع عمومی انجمن خوشنويسان ايران كه با امضای علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد اعلام شده، آمده است: «به لطف و عون الهی دوازدهمین مجمع سراسری انجمن خوشنویسان ایران ساعت ۹ صبح روز پنج شنبه اول مرداد سال ۱۳۹۴ در تالار وحدت (تهران) برگزار می‌شود و جا دارد اعضای محترم این انجمن، هنرمندان خوشنویس و علاقه مندان به این نهاد هنری با بصیرت و دقت این رخداد را مغتنم شمرده و با حضور مؤثر خود در اعتلای هنر خوشنویسی مشارکت كنند.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان حامی انجمن خوشنویسان ایران، ضمن ارج‌ گذاری به مقام و مرتبه‌ی این هنر و نقش و اثر آن از گذشته تاکنون و تقدیر از کوشش‌های  دست‌اندرکاران این انجمن طی شصت و پنج سال سپری شده، بر این باور است که ایران به عنوان خاستگاه و مرکز نشر و ترویج خوشنویسی اسلامی با ستارگان درخشانی که در سپهر هنر پرورده، می‌باید و می‌تواند با تدبیر مقدمات و مشارکت قاطبه هنرمندان خوشنویس و نهادهای رسمی و دولتی و مؤسسات خصوصی همچنان به کسب افتخار و اعتبار بپردازد.

این مهم جز در سایه‌ تشریک مساعی، حضور و همراهی ممکن و مقدور نخواهد شد.

لذا می‌توان به جای پافشاری برای حاکم کردن  رأی و نظر شخصی از اختلاف نظرهای هنری و تخصصی در جهت تضارب آراء و بحث و اقناع و احترام و پایبندی به خرد و انتخاب جمعی بهره برد؛ و انجمنی با طراوت و پویا داشت.

از این رو تفاوت در شیوه‌ها و نگرش‌های معاصر و تاریخی نه تنها موجب تکدر خاطر نخواهد بود بلکه نشانه‌ روشنی از حیات اخلاقی و سعه صدر هنرمندان می‌باشد.

از آنجا كه اکثریت قریب به اتفاق استادان، هنرمندان و اعضای انجمن خوشنویسان از پاره پاره شدن پیکره انجمن ابراز تأسف کرده و از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیر حل مشکل و ایجاد وحدت و سامان یافتن انجمنی واحد بوده‌اند و براساس رأی قاطع دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال مجامع هتل لاله و رشت و استمرار اعتبار مجمع ایلام و همچنین پس از بیست ماه مذاکره و گفتگو با گرایش‌های مختلف و فعال در عرصه خوشنویسی و برگزاری نشست‌های تخصصی و تقاضای انجمن خوشنویسان ایران، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشکل ستاد ویژه‌ای برای برگزاری دوازدهمین مجمع اقدام نمود.

بدیهی است مطابق اساسنامه و مقررات مربوطه با نظارت دقیق این وزارت و برپایه‌ مجمع ایلام برای حضور اعضای منتخب اقدام شده و انتظار می‌رود با مشارکت در این آیین، خوشنویسان محترم به انجمن خود ادای دین  کنند.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن برآمده از این مجمع را، انجمن واحد و قانونی تلقی خواهد کرد و با هرگونه فعالیت غیرقانونی، مطابق قانون برخورد می‌کند و از تضییع حقوق هنرمندان ممانعت به عمل می‌آورد؛ همچنین از هرگونه برنامه و اقدامی که به تعالی این هنر و این انجمن منجر شود و بتواند در رشد جایگاه هنری و اجتماعی این نهاد خدوم مؤثر افتد با قاطعیت و همت، حمایت خواهد کرد.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

13 + دو =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?