در اکران «دونده زمین» بیان شد
مجنونین و کامپه دوره احمدی نژاد را به تصویر کشیدند

مجنونین و کامپه دوره احمدی نژاد را به تصویر کشیدندReviewed by مصطفی زبرجد on May 5Rating:

هنردستان: مراسم اکران «دونده زمین» شب گذشته در سینما فرهنگ با حضور هنرمندان و اهالی رسانه برگزار شد.

هنردستان: در این مراسم در ابتدا علیرضا شجاع نوری با بیان اینکه این برنامه هفتاد و ششمین رونمایی فیلم در هنر و تجربه است از تشریف فرمایی حاضران برای اکران «دونده زمین» تشکر کرد.

photo_2016-05-05_13-29-19

تهیه کننده «دونده زمین» گفت: تجربه دلنشینی را در کنار کمال تبریزی به عنوان کارگردان داشتم و با توجه به جنونی که هر دو داشتیم باعث شد به سراغ این سوژه رویم چرا که عقل سلیم سراغ چنین سوژه ای نمی رود اما خوشحالم که این فیلم را ساخته ایم.

در ادامه برنامه کمال تبریزی اظهار کرد: فیلم یک اثر کامل تجربی حتی در نحوه ساخت است، به خاطر اینکه متکی به حضور یک کمدین ژاپنی به نام هازاما کامپه بوده که تصمیم می‏گیرد دور دنیا بدود و یک رکورد را ثبت کند، بنابراین با اطلاعاتی که داشتیم با ایشان تماس گرفتیم و با او هماهنگ کردیم تا در فاصله ای که وارد ایران می شود و این مدت محدود است در فیلم بازی کند، طبیعی بود که باید به راه خود ادامه می داد و نمی توانست معطل کار ما شود ولی ما از او خواهش کردیم و او ده روز را فرصت داد که فیلمبرداری انجام شود بنابراین فیلم از این زاویه تجربی است یعنی با یک موقعیت واقعی و رئال روبرو بودیم و باید قصه خود را منطبق می کردیم با آن واقعه به عبارتی باید از این آدم می خواستیم که مسیرش را طوری تغییر دهد که از مسیر قصه ما عبور کند.

وی افزود: نکته دیگر که باید مخاطبین بدانند این است که فضای ایران فضای استنباط شخصی کارگردان از موقعیتی است که ایرانیان در آن مقطع در آن به سر می برند چون فیلم را ما در دوره هشت ساله احمدی نژاد و مدیریت آقای شمقدری ساخته ایم بنابراین جامعه و روستایی را که کامپه وارد آن می شود روستایی است که آدم هایش شبیه آدم هایی هستند که در آن دوره هشت ساله می دیدیم البته در پایان می بینیم یک کورسوی امیدی به وجود می آید کما اینکه در حال حاضر هم در چنین نقطه زمانی حضور داریم.

در ادامه برنامه حبیب رضایی گفت: در این کار جنون آمیز حدود سه هفته فیلمنامه را نوشتیم و من هم یکی از مجنونان بودم که در این کار حضور داشتم، نکته مهمی را آقای تبریزی گفتند و این باور ما بود از دوره تاریکی که گذراندیم و امیدوارم به ما یاد آوری شود که هر زمان تاریکی ممکن است برگردد و مواظب باشیم که این دوره برنگردد چرا که همیشه این آدمها نمی توانند ما را بیدار کنند که چه چیزهایی را داریم از دست می دهیم. مهمترین نکته هم برای من در این فیلم همین بوده است و آن اینکه یک تجربه عجیب چقدر می تواند موثر باشد به عنوان یک فیلم شما باید قضاوت کنید اما من برای حضور در این تجربه جنون آمیز بسیار خوشحالم.

photo_2016-05-05_13-41-45

خسرو احمدی نیز عنوان کرد: من حرفهایی که حبیب رضایی گفته بلد نیستم و سعی می کنم یاد بگیرم اما خوشحالم که همراه شما بعد از این همه سال می بینم. برای دیدن این فیلم بسیار اشتیاق داشتم. از آقای تبریزی تشکر می کنم که بنده را دعوت کردند.

تبریزی در پایان گفت: به دلیل علاقه ام به عکاسان فیلم از دخترم زهرا مصفا که عکاس فیلمم بوده است دعوت می کنم تا روی صحنه حضور داشته باشند.

زهرا مصفا در پایان به عنوان عکاس فیلم گفت : ممنونم که به عکاس ها توجه نشان می دهید . از علی وزینی خبرنگار و عکاس خبری هم یادی می کنم و انشاالله که روحشان شاد باشد.

در این برنامه همچنین شخصیت هایی چون مهدی پاکدل، بهنوش طباطبایی، تهمینه میلانی، محمد نیک بین و بابک نوری حضور داشتند.

گفتنی است؛ «دونده زمین» فیلمی از کمال تبریزی پس از شش سال قرار است در گروه هنر و تجربه اکران شود. در این فیلم بازیگرانی چون سحر دولتشاهی، خسرو احمدی، حسین عابدینی، نیکی نصیریان و هازاما کامپه ایفای نقش می کنند.

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?