گفتگو با بازیگر ایرانی الاصل و قهرمان تای بوکس جهان؛
محسنی: توهین سرمایه گذار عربستانی خونم را به جوش آورد/ امین حیایی در فیلم جدید محسنی نسب

محسنی: توهین سرمایه گذار عربستانی خونم را به جوش آورد/ امین حیایی در فیلم جدید محسنی نسبReviewed by مصطفی زبرجد on Apr 24Rating:

هنردستان: درگیری و پرت کردن فیلمنامه به صورت اسماعیل شیابی سرمایه گذار عربستانی باعث شده آنها این روزها فیلمبرداری «شب های طولانی» را با وجود کناره گیری من، بدون توهین به ملت ایران بسازند.

هنردستان: انوشیروان محسنی بازیگر ایرانی الاصل مقیم اتریش گفت: نقش ایزل با بازی من در «شاخ کرگدن» به پایان رسیده اما کار دیگری از سوی محسن محسنی نسب به من پیشنهاد شد که فیلمبرداری آن یک ماه دیگر شروع می شود و در آن نقش اول را  ایفا می کنم.photo_2016-04-24_17-12-07

قهرمان چهار دوره تای بوکس جهان افزود: موضوع اثر که هنوز اسم آن انتخاب نشده در خصوص پسری ایرانی است که در بوکس حرفه ای فعالیت و در اتریش زندگی می کند. نامه ای از ایران مبنی بر مرگ پدربزرگ به دستش می رسد که اموالش به او ارث رسیده اما شرطی گذاشته و آن اینکه با دختر عمویش ازدواج کند این در حالی است که او نامزد دارد و اتفاقات دیگری که باعث شگفتی در این فیلم می شود.

محسنی در ادامه عنوان کرد: بازیگران زیادی در این فیلم بازی خواهند کرد اما در حال حاضر احتمال حضور امین حیایی در این فیلم وجود دارد.

این بازیگر ایرانی الاصل مقیم اتریش در خصوص زندگی و چگونگی ورودش به عرصه سینما گفت: در هفت سالگی از ایران به اتریش رفتم، به عنوان مهندس ساختمان در اتریش فعالیت داشتم که 5 سال پیش یکی از دوستان مرا به کارگردان یک فیلم در اتریش معرفی کرد و او از من خوشش آمد و از آنجا فعالیت من در سینما شروع شد.

محسنی افزود: اولین کارم «شیرین غیرتِ خواهرِ من» بود که جایزه طراحی صحنه های رزمی و داستان فیلم را برده بود. «رقص آخر»، «دلاور» و «قصر مرکن اشتین» دیگر آثارم بودند. آخرین فیلم من «شب های طولانی» نیز داستان مفصل خود را دارد.

بازیگر «شاخ کرگدن» اظهار کرد: وقتی فیلمنامه «شب های طولانی» به من پیشنهاد شد بسیار خوب بود به نحوی که قرارداد را امضا و برای بازی آماده شدم. وقتی روز فیلمبرداری رسید دیدم فیلمنامه دیگری به من داده شده که در آن به مردان و زنان ایرانی و هموطنم توهین شده است. گفتم این آن فیلمنامه نیست و آنها انکار کردند. من نیز گفتم هر کس این را نوشته کار نابجا کرده است، فیلمنامه را پاره و جلوی آنها ریختم.

محسنی ادامه داد: البته معلوم شد فیلم در ابتدا دو سرمایه دار اتریشی داشته اما با آمدن سرمایه دار سوم با نام اسماعیل شیابی که فردی عربستانی بود تصمیم به تغییر فیلمنامه و زیر سوال بردن وجودی زن و مرد ایرانی در آن گرفته شد. من نیز پس از درگیری، فیلمنامه را به صورت او پرت و به جهت کلاهبرداری از او شکایت کردم و ده درصد پول داده شده را نزد خود نگه داشتم. رفتار من باعث شده آنها این روزها فیلمبرداری را با وجود کناره گیری من، بدون توهین به ملت ایران بسازند.

وی در خصوص چگونگی دعوتش به اولین فیلم ایرانی بیان کرد: پنج روز بعد از این اتفاق محسن محسنی نسب که به دنبال شخص ایرانی که در خارج زندگی کند بودند و از آنجایی که من نقش های رزمی را در فیلم ها ایفا می کردم و طراحی صحنه های اکشن در فیلم های اتریش با من بود با من تماس گرفته و گفتند من فیلم های شما را دیده ام و از شما خوشم آمده است. من نیز پیشنهاد ایشان را پذیرفتم.

محسنی در پایان گفت: بازی کردن برای وطنم یک افتخار و فعالیت در فضای فرهنگ و هنر ایران برایم دلگرم کننده است، دوست دارم با دل و جانم برای هموطنانم بازی کنم.

 

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?