گفتگو با کارگردان برتر جشنواره پوسان؛
محقق: آسیای شرقی بر عمیق بودن فیلم های ایرانی اذعان دارند

محقق: آسیای شرقی بر عمیق بودن فیلم های ایرانی اذعان دارندReviewed by مصطفی زبرجد on Oct 27Rating:

هنردستان: سادگی در زندگی ژاپنی ها و اسطوره ها و نشانه ها در جامعه کره باعث شده تا این منطفه از آسیای شرقی پی گیر فیلم های ایرانی شده و بر عمق داشتن این فیلم ها اذعان کنند.

هنرستان:مصطفی زبرجد/ سید هادی محقق؛ کارگردان سینما در خصوص فیلم جدید خود «ممیرو» و افتخار بین المللی آن گفت: واکنش و ارتباط خوب هیات داوران و منتقدین کره ای فراتر از انتظار من بود. /آنان نسبت به سینمای ایران پیگیر هستند و نگاه جدی دارند به این دلیل مطالب خوب با واژه های خاص و متفاوت نسبت به فیلم ابراز داشتند.87185

وی در ادامه عنوان کرد: منتقدین کره ای و فیبرشی دو بخش جدا هستند. فیبرشی جایزه منتقدان بین المللی و  منقدین کره ای مربوط به بخش ستاره هاست که «ممیرو» با رای بیشتر انتخاب شد.

محقق در خصوص نگاه کره و ژاپن به سینمای ایران اظهار داشت: در این منطقه از آسیا تعلق خاطر خاص و پیگیری نسبت به سینمای ایران وجود دارد،در ژاپن به دلیل وجود سادگی در زندگی و سینمایشان و کره ای ها نیز به دلیل اسطوره ها و نشانه هایی که دارند به معنای واقعی سینمای ایران را می‏بینند و با ایرانی ها همزات پنداری می‏کنند.اینها دلایلی است که آنها علاوه بر عمق داشتن فیلم های ایرانی به عنوان دلایل پیگیری و توجه خود به آن اذعان دارند.

این کارگردان سینما ضمن قدردانی از تهیه کنندگان این اثر بیان کرد: سید رضا محقق و مجید برزگر نقش اساسی به لحاظ فکری و مالی در مراحل مختلف پیش تولید و تولید داشتند و با آزادی عملی که این دو عزیز به من دادند همه چیز خوب و مثبت بود.

محقق در خصوص اکران «ممیرو»عنوان کرد:به دنبال این هستیم که در گروه هنر و تجربه با توجه به قوانبنی که برای ورودی فیلم ها دارد اکران ممیرو پذیرفته شود.باید بگویم همیشه اتفاقات فراتر از تصور مثل جشنواره یونان می افتد اما حس بدی ندارم چون با توجه به پتانسیل هنر و تجربه و مخاطب پذیریش که به تجربه گرایی،نگاه ویژه،فنی و خاص بودن آن بر می گردد به اکران و آینده خوش بین هستم.

وی گفت: در صورتی که همه شرایط فراهم شود «ممیرو» در جشنواره فجر نیز حضور می یابد چرا که فرصت ویژه ای است که فیلم دیده شود و سینه یه سینه منتقل شود.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

1 × 1 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?